Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryuma kat

Esma98

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar ben akvaryuma bi kat cıkmak istiyorum kuru alan için
aynı bunun gibi mailto:/11/9/cugvd.jpg
ama akvaryum bu katı tasırmı sizce ?

Cvp: Akvaryuma kat

Mevcut akvaryumunuzun boyutları nedir?
Yaptırmak istediğiniz kuru alanın boyutları nedir?
Mevcut akvaryum camınızın kalınlığı kaç mm?

Ben de yeni yaptırdığım akvaryumu bu çizimden esinlenerek tasarlamıştım. Belki yardımcı olabilirim.

Boy 50m cm en 20 cm kalınlık da 5 mm

çok büyük birşey düşünmüyorum 2 kaplumbağanın sığabileceği kadar büyük değil kaplumbağalarım

Esma98' Alıntı:
Boy 50m cm en 20 cm kalınlık da 5 mm

çok büyük birşey düşünmüyorum 2 kaplumbağanın sığabileceği kadar büyük değil kaplumbağalarım

Boy 30 en 20 uzunluk 50 cm yanlış yazmışım :)

Yardım edebilecek olan yokmu :/

Benim düşüncem bir üst kat bunu taşıyacaktır ancak 5 mm'den daha ince (3mm cam olur mu bilmiyorum) cam kullanarak benzer kat tasarımını yaptırabilirsin. Bir problem olmayacaktır.

Üst tarafa koyacağınız kuru alanı 4 mm camdan yapabilirsiniz.

Rampa kuru lanın ortasından uzansınki atlama riski olmasın.

Kolay gelsin öncelikle. İnternette şöyle bir resime rastgelmiştim, size fikir sunabilir.

mailto:/albums/jj605/mymirrormail/8641bc80.jpg

Kapak yerine tam kuru alan daha hoş görünür, yine size kalmış.

Bence ilk çizimdeki gibide bundaki gibide kapak yapmayın. Üstü açık olması daha uygun.

Vazgeçtim ondan cd kabından yapıcam şimdilik ama bir sorum daha var
Benim şuanki akvaryumum 50*30*20 boyutlarında ve çok dar geliyo bana şuan bayramdan kalan 50 tl var daha geniş bir akvaryum almalımıyım sizce 50 tlye varmıdır ?

Biraz daha üzerine koymanız gerekecek. Camcılar ile bir görüşün derim.

Geri