Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryuma Kaya koymalı mıyım?

Masters

Bronz 1 Üye
Akvaryumda birkaç tane kaya kullanıyorum. Petshoptan almıştım güzelce yıkayıp koydum. Eylülden beri kullanıyorum ama küçükleri almamla birlikte büyüğün alanının baya bi azaldığını fark ettim. Kayaları çıkatmalı mıyım ? Çıkartırsamö hayvana bir zararı olur mu kuru alan olarak başka birşey kullanıyorum. Kayalar daha çok aksesuar gibi bir şey. Üstüne çıktığını da çok çok az gördüm. Alanını daha çok kısıtlıyor 1 tane koysam yeterli olur mu ?

Akvaryumda öncelik hayvanın yüzeceği alanın makaimum düzeyde olması. Kayanın bir işlevi yok ise ve bunun gibi herhangi bir dekorun çıkarılması daha iyi. Ben şu anda tabanda köklerden başka birşey tutmuyorum. Hayvanlar gereksiz herşeyi kaldırıp atıyor. Seninkinin gücü yetmediği için kayayı oynatamamış yoksa çoktan bir kenara sallardı.

Arkadaşlar hayvanlar akvaryumda rahatsız oldukları şeyi sürekli bir kenara atma meyili gösterirse o ürünü akvaryumda istemiyordur. Kökler bu konunun dışında onları kaşınırken gezdirirler.

Cvp: Akvaryuma Kaya koymalı mıyım?

cem' Alıntı:
Akvaryumda öncelik hayvanın yüzeceği alanın makaimum düzeyde olması. Kayanın bir işlevi yok ise ve bunun gibi herhangi bir dekorun çıkarılması daha iyi. Ben şu anda tabanda köklerden başka birşey tutmuyorum. Hayvanlar gereksiz herşeyi kaldırıp atıyor. Seninkinin gücü yetmediği için kayayı oynatamamış yoksa çoktan bir kenara sallardı.

Arkadaşlar hayvanlar akvaryumda rahatsız oldukları şeyi sürekli bir kenara atma meyili gösterirse o ürünü akvaryumda istemiyordur. Kökler bu konunun dışında onları kaşınırken gezdirirler.

Kaya ile kumlarını çıkardım gereksiz yer kaplayan her şeyi çıkardım. Su seviyesini yükselttim. 
Işık ile iç filtresini birazdan koyacağım.

Şuanki hali iyi mi?

mailto:/J2rqaJ.jpg

mailto:/L37ZnZ.jpg

mailto:/R3L1P7.jpg

mailto:/z4vaB7.jpg

mailto:/810Pz1.jpg

Kum silis ise akvaryumda dursun bu gerekli ihtiyaçtır.

O iri taneli bunu yiyemezler. Vitasand marka silis kum olacak. Bir de mango veya mopani kökü almalısın. Plakaları atsınlar.

Cvp: Akvaryuma Kaya koymalı mıyım?

Ek olarak,
Silis kum yalnızca akvaryum tabanında kullanılmalı. Kuru alanda kum kullanılmamalı. (Forumdan edindiğim güzel bilgilerdendir.)

Geri