Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Akvaryumda durmak istemiyor

Dilaasil

Yeni Üye
Katılım
14 Ağu 2021
Mesajlar
10
Kaplumbağam akvaryum içinde durmak istemiyor. Camdan dısarı o kadar fazla ilgi ceker gıbı davranıyor ki mecburen dısarı cıkarıyoruz. Evde bakım yapıyorsanız uyutmayın demıslerdı fakat suan nerede bir karanlık görse uyku pozisyonuna gecıyor.ya ben alıp yem vermek ıcın kaba koyuyorum ya da o ıstedıgı zaman kalkıyor. Kuru alanda sürekli uyur hale gecmek ıster gıbı davranıyor. Suan Bı örtünün içinde 2gundur uyur halde napmalıyım
 

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Katılım
24 Eki 2012
Mesajlar
22,286
Uyutmayın diyen kim? Öyle birşey yok. Kış uykusu ile mi karıştırdınız? Evde kış uykusuna yatıracak şartları sağlayamıyoruz. Hayvan ne kadar uyursa o kadar huzurlu ve sağlıklı olur ne kadar az uyursa hırçın olur sağa sola zarar verir. Bünyesi yıpranır hasta olur.

Kaptan kaçmak istiyorsa kap yeterli değildir, derhal geniş bir akvaryum alın. Dışarı çıkarmayın göz kulak enfeksiyonu olur.

Hayvanı iki gün kendi haline bırakın uyuduğu kadar uyusun. Öğün zamanları geldiğinde ayaktaysa besleyin. Yemi suda bırakmayın.

2 gün sonraki halini gözleyip değişiklikleri, hal ve hareketlerini yazın. yazın. Enfeksiyon kapmış olabilir.
 
Üst