Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumda kavga

busbus_

Yeni Üye
2buçuk yaşında bir kaplumbağam var,bir tane de tahminimce 6-7 aylık olan bir kaplumbağa hediye aldım bugün.Büyük olan diğerine saldırıyor,ısırıyor falan.yuvalarını ayırdım küçüğü zarar görmesin diye.birbirlerine alışırlar mı ve büyük olan küçüğüne zarar verir mi? yardım lütfen

RE: çok acill yardım lütfennn

busbus_' Alıntı:
2buçuk yaşında bir kaplumbağam var,bir tane de tahminimce 6-7 aylık olan bir kaplumbağa hediye aldım bugün.Büyük olan diğerine saldırıyor,ısırıyor falan.yuvalarını ayırdım küçüğü zarar görmesin diye.birbirlerine alışırlar mı ve büyük olan küçüğüne zarar verir mi? yardım lütfen

Maalesef büyük akvaryumunu küçükle paylasmak istemiyor, size tavsiyem bir daha denemeyin ilk tepkisi yeter yoksa büyük ve ciddi yaralanmalar olur.

ben de anlaşamama durumlarında birbirlerini ısırıp hatta biyerlerini koparabildiklerini bile duydum. çok tehlikeli bi durum bence. ayırmak en mantıklısı.

önceden böyle değildi ama,bi tane daha kaplumbağam vardı aynı yuvada yaşıyolardı böyle bişey olmamıştı:s

Kaplumbağalar arasındaki boy farkı arttıkça tartışmalar ve kavgalar daha sık görülür. İmkanınız varsa ayrı akvaryumlarda bakın yoksa kötü sonuçları olabilir bir arada olmalarının. Daha önceden boyları birbirine yakınsa tartışmamaları normal ama boy farkı olduğu sürece kavgalar her zaman olabilir.

şimdi de ayrılar zaten,öyle kalmaya devam etsinler ozaman.çok teşekkür ederim bilgiler için..

Biz teşekkür ederiz. Evet ayrı kalmaları en iyisi olur bence de.

büyük kaplumbağa küçüğü yiyebilir, üzülürsün sonra

Geri