Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumda Mermer

AsiRuh

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar merhaba;

Yeni bir Kaplumbağa sever olarak aranıza katıldım. Daha önce de balık beslemişliğim var ama kaplumbağalar bana daha heyecanlı geliyor.=)

Öncelikle akvaryumun içine mermerden küçük bir ada yaptım ama bu güneşlenecekleri bir ada değil öylece yapılmış bir şey bunun kaplumbağalara bir zararı var mıdır sizce kenarları aşırı keskin değil.

Adını Zeus koyduğum kaplumbağa biraz maceraperest orayı çok sevdi. ama zararı olursa çekmeyi planlıyorum

Cvp: Akvaryumda Mermer

foruma hoşgeldin güven. traşlanmış ve sağlam konumlandırılmışsa sorun olmaz. aksi halde düşüp hayvanı ezebilir. bu linkten gerekli olanları inceleyebilirsin.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

o linki daha önce incelemiştim. eğer mermer'in bir zararı olmayacaksa düşmeleri engelleyecek destekler yapabilirim.. teşekkürler ilginiz için ve hoşbulduk =) yakında akvaryumun resmini de paylaşırım inşallah..

akvaryumdaki biçimini resmini görerek sağlam durup durmayacağını görebiliriz. diğer taraftan hayvanın yüzmesi için gereken alanı kısıtlayacaksa olmaması daha iyi olur.

hareket alanı yeterince geniş onda bir sıkıntı yok =) benden rahat aslında =)

Kesinlikle hiç bir yeri cilalı olmamalı. Cilasız mermerin suya salınımı olabilir, incelemek gerekir.

Cvp: RE: Akvaryumda Mermer

AEK' Alıntı:
Kesinlikle hiç bir yeri cilalı olmamalı. Cilasız mermerin suya salınımı olabilir, incelemek gerekir.

iyice temizledikten sonra attım şu dezenfektesi vs. her ilacı kullandıktan sonra akvaryumun içinde.. Suyu da sürekli kontrol altında tutuyorum zaten..

Temizlik dışında bir durum cila, boya gibi kimyasalların suya olan zararlı etkisi. Akvaryuma doğal kayalar koymalı. Mermer kesilmiş ve cilalanmamışsa sorun değil. Ancak cilalanmış, boyanmış kayalar akvaryuma girmemeli. Ben cilalı mermer olduğunu tahmin ederek bunu belirttim. Eğer öyle ise çıkarılmalı.

anladım.. yarın ilk işim doğal kaya bulup bu durumu düzeltmek olacak..

Geri