Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumdaki sarı yuvarlak şeyler yumurta mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cvp: akvaryumdaki sarı yuvarlak şeyler yumurta mıdır?

skuzucu' Alıntı:
açıkçası hiç sakin değiller jelini sürerken bir gözüm sürekli diğernin üstünde oluyor=

Bu arada jel derken kabuk sertleştiricilerden mi bahsediyorsunuz?

Ah evet bende onu sorucaktım aklıma takıldı?

evet kabuk sertlestirici=)cahillik dönemimin sonunda almıştım.Kimse bana bu kadar bakımdan bahsetmemişti japon balıklarıma bakmak gibi düşünmüştüm=D

Jadeite' Alıntı:
Döllenmemiş yumurta mıdır bilmiyorum lakin ihtimal vermiyorum. İçini açıp bakın bence.
1 sene dolmadan cinsiyetlerini anlamak zor. 1 yaşına gelen erkek kapluşun ön iki tırnağı diğer tırnaklarına göre daha uzun olur. Dişi kapluşun ise, hemen hemen tırnakları aynı boyutta olur. Kloaka kısmından da yapabilirsiniz ancak en kolay tayini böyle yapabilirsiniz.

1 yaş kaplumbağa kaç cm olur yaklaşık?

10 cm falan. Tabi bu birazda bakım şartlarına bağlıdır :)

Kabuk sertleştiriciyi artık kullanmayın. İçindeki kimyasal maddeler kapluşa zarar verebilir. Yani kabuk sertleştiriciler yararlı değil tam tersine zararlıdır. Yeşim Abla da söyleyecektir :)

içini açtım şeklini daha iyi inceledim.öncelikle hani kanarya yemi olur ya işekli aynen o ama sivri ucu siyah ve içi beyaz garip bişey rahatça açmakta başarılı olamadıom
:(

ya kabuk sertlestirici yazmıyor deep fix marka turticlean jel yazıyor üstünde petshop öncekinin kabuk yumusayınca sürekli kullanman fırçalaman lazım dedi.hatta o da dert yanıyodu kaplumbağalar bilincsiz alınıyo diye
http://www.safariakvaryum.com/image/cache/data/9992_246x600-500x500.jpg

Bahsedilen ürün aynı. Kullanmamanızı tavsiye ederim.

onun yerine tuz banyosu yaptırsam haftada bir yararlı olur mu?çünkü japon balığı akvaryumuma deterjan değil de tuz kullanıyorum.bu sıpaları da 5 dakikalız tuz banyosu yaptısam?
diğer sorum iyotlu tuz kullansam zararlı olur mu yoksa iyotsuz(kalın tuz) mu gereklidir
?

İyotlu tuz kaplumbağaların böbreklerine zarar verir.Kullanılması şartsa kaya tuzu kullanılmalıdır.
Sağlıklı kaplumbağalarda tuz banyosu yaptırmak pek akıl karı değil.
Konu içinde gereken cevaplar verilmiş.Amacından sapmadan kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri