Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumdan yere inmiş ama 1 küsür metreden

kubrabekmez

SKF Delisi
Bilindiği üzere akvaryumdan sürekli kol atan bir kaplumbağanın annesiyim. Bugün öss sonucumu öğrenince dersheaneyi aramak istedim. Akvaryumun üzerinde kaçış yerinin tam üstünde dershane kataloğu duruyordu. Onu aldım doğru telefona...Geldim bilgisyayara oturdum bir de baktım yerde kara bir şey yürüyor. Fare sandım... Korktum.. Bir de baktım Cahide.. Şok oldum... Bir buçuk metreden nasıl inmiş yere? Akvaryumdan inince ya kitapların üstüne hafif düşer ya da doğru masaya... Akvaryumun yanında oyuncaklar var. Sanırım oyuncak yumuşak ayıya düşmüş... Sonra da masadan yere... 1 metre falandır yerden yüksekliği... Bana bakıyordu sonra yürüye yürüye yanıma geldi. bilgisayar kablolarına saldırdı her zaman yere bıraktığımda yaptıklarını yaptı. ama canım acımıştır muhtemelern.. Ben iç kanama falan geçirirse diye korkuyorum. Kabuğuna baktım sorun görünmüyor. Şu an akvaryumda dolanıyor.

bak sen şu yaramaza :) eğer tahminleriniz doğruysa birşey olmaz ayıcığın üzerine falan düşmüşse umarım birşey olmaz :) seninkide amma yaramaz ha :D

Ya akvaryumdan ayıcığpa sanırım.. Çünkü ayıcık yan yatıktı. Ama oradan sonra 1 metreye yakın masadan yere hoppp... Önce fare falan diye korktum sonra da orasına burasına bakmaya başladım.. inince yere bir de melek rolüne girmiş yaramazlık yaptı ya bakıyo gözüme gözüme yerde...Asıl korkum akvaryumdan masa değil de masadan yer.

kubrabekmez' Alıntı:
Bilindiği üzere akvaryumdan sürekli kol atan bir kaplumbağanın annesiyim. Bugün öss sonucumu öğrenince dersheaneyi aramak istedim. Akvaryumun üzerinde kaçış yerinin tam üstünde dershane kataloğu duruyordu. Onu aldım doğru telefona...Geldim bilgisyayara oturdum bir de baktım yerde kara bir şey yürüyor. Fare sandım... Korktum.. Bir de baktım Cahide.. Şok oldum... Bir buçuk metreden nasıl inmiş yere? Akvaryumdan inince ya kitapların üstüne hafif düşer ya da doğru masaya... Akvaryumun yanında oyuncaklar var. Sanırım oyuncak yumuşak ayıya düşmüş... Sonra da masadan yere... 1 metre falandır yerden yüksekliği... Bana bakıyordu sonra yürüye yürüye yanıma geldi. bilgisayar kablolarına saldırdı her zaman yere bıraktığımda yaptıklarını yaptı. ama canım acımıştır muhtemelern.. Ben iç kanama falan geçirirse diye korkuyorum. Kabuğuna baktım sorun görünmüyor. Şu an akvaryumda dolanıyor.

benimki de eskiden hep oyle atlardı ama hiç bişey olmadı 2 senedir şmdi yüksek bi akvaryum aldım kafam rahat :D

:)))) Durumu iyi şimdi... Psikopat hallere devam... Büyük akvaryum alırsam yere yerleştirip kaçış noktasına mardiven işlevli bir şey yapmayı düşünüyorum.. en azından atlamaz, iner.

Geri