Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumu nasıl geliştirebilirim?

nurblghn

Yeni Üye
Merhabalar acil olarak bilgilerinize ihtiyacım var. Yeni bir su kaplumbağası aldım. Aslında tam olarak aldım sayılmaz komşumuz 2 sene önce bir su kaplumbağası almış. fakat şimdi bakamadığını söyledi vericek birini bulamazsa atıcağım dedi atıcağını duyunca yüreğim el vermedi bende aldım bakmak için. Alalı daha 2 gün oldu fakat ne cinsiyeti ne de bakımıyla ilgili bir bilgim var. İlk başta plastik bir kaptaydı gittim bir akvaryum aldım 50*20*25 boyutlarında 19 litrelik (doğrumu tam olarak bilmiyorum) akvaryumu nasıl süslemem gerektiği konusunda bir bilgim olmadığı için taşlar koyup bir miktar su koydum. İçinde ısıtıcısı da var. Kaplumbağanın büyüklüğü 8 cm cinsiyetini bilmiyorum.

Cinsiyet için 10 cm kabuk boyuna gelmesi gerek. Erkeklerin ön ayak tırnakları uzar. Kuyrukları kalın ve uzun olur. Dişilerde kısa ve küt. Anüs erkeklerde kuyruk ucuna dişilerde kabuğa yakındır. Kuyruk tarafı alt bağanın ortası erkeklerde içeri kavisli dişilerde düzdür. Kafatası erkeklerde uzunca dişilerde biraz daha yuvarlak ve büyük olur.

Hayvanı kurtardığınız için tebrikler. Bu konuyu okuyun gerekli bilgi mevcut. Yalnız akvaryum ufak. Onu yenilemek gerekecek.

mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Geri