Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum nasıl olmuş

cimbomluali

Yeni Üye
Arkadaşlar sonunda ölüm kabından kurtulup bir akvaryum aldım kendimce dizaynda yaptım fotoğraflara bakıp yorum yaparmısınız nasıl olmuş ve şu da olsa iyi olur dediğiniz ne var ?

mailto:/209gec4.jpg*

mailto:/2itmul3.jpg

mailto:/5122yt.jpg

mailto:/263fuj6.jpg

mailto:/2uyj1bn.jpg

Ekipmanlarınız eksik dizayn dan önce bence ilk olarak bir ısıtıcı ve dış filtre alın dış filtreye alacak maddi durumunuz yoksa bür an önce en azından bir iç filtre alın idareten dizayn dan önce kaplumbağın sağlığı gelir

Ve kuru alanı bir an önce en azından bir cd kabından yapmanızı tavsiye ederim tabikide üstüne bir uva lambası da lazım ama şimdilik normal bir lamba da olur ve bir an önce su seviyesini yükseltin lütfen cd kabından kuru alanı yaptıktan sonra youtube e yazarsanız çıkar sonuçlar

Ve birşey daha farkettim 1. Ve 2. Resimde kuru alan olarak yaptığınız yani üst üste koyduğunuz taşların altında bir kaplumbağa var galiba çok riskli birşey yapmışsınız yani o taşlar bir kaysa kapkumbağanın üstüne düşer ve belki biliyorsunuzdur kaplumbağa akvaryumunda taşların yeri sağlam değildir

Cvp: Akvaryumum nasıl olmuş

hayvan ufak ali bu düzen bir kaç ay götürür. ama ısıtıcı lambayı bir an önce temin et o filtreden önce elzem olan ekipman. lamba olmadan olmaz. bir de iç derece al. ısıtıcı sanırım o kadar su için yetersiz gibi. doğru ısıyı bulman için derece şart. ısı ayar düğmesi de yok sanırım. bu durumda yeni bir tane alacaksın. bir de ısıtıcıyı cama tam sabitle böyle eğreti duruyor. çalıştığı sırada hava ile temas ederse camı patlayabilir.

en üstteki taşı köşe kenardaki cama dayandır. düşecekmiş gibi duruyor. hayvan altında kalırsa ezilip ölür.

Yo ben akvaryuma bişey demedim sadece ısıtıcı lamba felan alması gerektiğini söyledim ve tabikide o taşı:)

Cem abi bi sorum olacaktı da ismimin yanındaki (2) işareti ne ki?:)

sana demedim ali cimbomlu ali'ye yazdım yazıyı. ben 2'yi görmüyorum.

Uyarılarınız için teşekkürler arkadaşlar ben bu işte yeni olduğum için çok bilgim yok böyle böyle bilgileneceğim.

Arkadaşlar gerekenleri belirtmiş. Taşlardan kuru alan yapılır sorun değil ama o taşlar sorun. Girintili çıkıntılı ama çokta keskin kenarı olmayan taşlar yukarı doğru sağlamca dizilebilir. Önemli olan aşağıdan yukarı daralan yani tepe gibi olması ki yıkılma önlensin. Bence taşlar şimdilik ortada güzel, yüzme alanını daraltmamış. Ancak dengeleri iyi değil bence. Örneğin bu akvaryumdakiler elimle bastırsam, hafifçe sarssam dahi yerinden oynamıyor. Taşlar silikonsuz yada bağlantısız. Camada dayalı olan yok. Şu an aynı akvaryumda 13 cm gibi kabuk boyundaki çizgili kaplumbağam duruyor. Taşlarımın girinti çıkıntıları sayesinde dibe indikçe fazla geniş yer gerekmeden üst üste koyabiliyorum.
mailto:/forum/Konu-benim-ufaklilar-ve-evleri.html
mailto:/forum/Konu-ufakliklar-evlerine-iyice-alisti.html

Bu konu dışında su temizliği için filtre gerekiyor. Aksi halde pislik sebebiyle bir çok hastalık meydana gelir. Su kalitesi bozulur.

Isı konusu en önemlisi. Su için ısıtıcı ve kuru alan için ısıtma lambaları uygun değerleri sağlamalı. Hele bu mevsimde en çabuk hastalanma durumu bu ısı sorunları ile olur. Metabolizma içinde önemlidir. Mandallı bir lamba ve basit 40-60 w soft ampul hemen alınmalı ve kuru alan ısıtılmalı. Isıtıcı uygun değeri sağlamıyorsa değiştirilmeli.

Bunun dışında başlamak bitirmenin yarısı. Hızlıca ekipmanlar tamamlandımı değmeyin keyfine.

rep puanından mı bahsediyorsun. o ise üye hakkında diğer üyeler tarafından verilen kanaat notu gibi bir şeydir. yazdığı yoruma göre olumlu veya olumsuz puan yazılır.

Geri