Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumum Su Sızdırıyor

Croom

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar akvaryumum su sızdırıyor ne yapmam gerek yardım ederseniz sevinirim.Silikon atsam olur mu ?

Cvp: Akvaryumum Su Sızdırıyor

Cam kenarları yani silikonla birleştirilmiş olan yerlerden sızdırıyorsa evet. Akvaryumunu boşaltıp kuruladıktan sonra silikonlarsın ve belirli bir süre bekletirsin geçer. Ancak camın kenarı hariç herhangi bir yerden sızdırıyorsa ozaman o camı değiştirmen gerek diye biliyorum.

yok sadece silikonla birleştirilmiş yerler ön taraftan geliyor peki kazıyarak mı yapayım yoksa üstüne mi atayım silikonu ne kadar süre beklemem gerekiyor

Aynı sorunla bende karşılaşmışdım, kazımadan ve bol bir şekilde attım. Bende sista akvaryum silikonu var. Akvaryum silikonlarını çabuk kuruyor diye biliyorum. Ancak saat olarak nekadar beklediğimi hatırlamıyorum.

alicanın dediği gibi önce su sızıntısının yerini tesbit et. sonra boşaltıp kurumasını bekle. sistanın akvaryum siliconundan al bunun siyah ve şeffaf olanları var. hangi renk istiyorsan ondan al. uç plastiğini tek seferde çekecek kalınlıkta gerekirse ucundan kes. sonra aşağıdan yukarıya doğru çek. bu şekilde dursun elleyip düzeltme kalın olursa tutunması güçlü olur. 3 günden fazla beklersen dahada sertleşir. balkona koyacaksın. kokar, üstünü de kapa toz yapışmasın.bunu hazır yapmışken tüp bitene kadar her birleşme noktasına yapabilirsin. dış birleşme noktalarında ince bir çizgi şeklinde yapıp elinle düzeltebilirsin dış kısımda şişkinlik hoş gözükmez.

siliconu kazıma bu şekilde tek parça halinde birleşme sağlamış. yoksa su koyduğunda dağılır.

Bu uygulama geçici olacaktır. Çünkü her ihtimalde önceki temizlenmeden yapılan ek silikon verimli olmaz. Şimdilik bu şekilde çözüp geçici bir kap ayarlanmalı ve bu akvaryum komple dağıtılıp eski silikonlar komple temizlenip tekrar birleştirilmeli. Ancak bu şekilde eski standart yakalanır.

Geri