Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Akvaryumumda yosunlaşma başladı ?

anaklusmos

Bronz 4 Üye
merhaba benim akvaryumumum içindeki taşların üstünde yosunlanma başladı bu iyi birşey mi yoksa kötü mü ?

Edit furkan54ozan:Konu başlıgı konu içeriği ile alakalı olmalıdır...

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

furkan54ozan

SKF Delisi
RE: yosun

Merhaba.
Kötü bir şey.Filtreniz (varsa) yetersiz geldiği için akvaryumunuz yosunlanıyor.

anaklusmos

Bronz 4 Üye

yani daha iyi bi filtre mi almam gerekiyor ve hangi filtrenin yeteceğini nasıl anlayacağım

cansell

Taç 1 Üye

ben atman filitre kullanıyorum. gayette güzel. ve akvaryumunuz eğer güneş alan bir yerdeyse yernide değiştimeniz uygun olabilir ve akvaryumunuz daha temiz olabilmesi için akvaryum suyu değişiminde malzemelerinizi ve akvaryumu sirke ile yıkayabilirsiniz hem kireçleri temizliyor hemde mikroplardan arındırıyor kokusu falanda kalmıyor (;

Nomek

Bronz 3 Üye

cansel_4yuz' Alıntı:
ben atman filitre kullanıyorum. gayette güzel. ve akvaryumunuz eğer güneş alan bir yerdeyse yernide değiştimeniz uygun olabilir ve akvaryumunuz daha temiz olabilmesi için akvaryum suyu değişiminde malzemelerinizi ve akvaryumu sirke ile yıkayabilirsiniz hem kireçleri temizliyor hemde mikroplardan arındırıyor kokusu falanda kalmıyor (;

Peki temizledikten sonra sirke katsak az miktarda yine de bi zararı olur mu...

frhtkoc

Altın 5 Üye

Peki temizledikten sonra sirke katsak az miktarda yine de bi zararı olur mu...
[/quote]

kardeş sen sirke katma belki kaplumbağaya kokusu zarar verebilir. sen taşları al eline bir güzel temizle saha sonra suyunuda ayda bir filan değiştir bide suda ki bakterileri öldürmek için mavi damla var onu damlat bu şimdilik senin için çözüm olur ..