Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumumu değiştireceğim

muhammed kafadar

Bronz 5 Üye
arkadaşlar, 1 metre, 125 litrelik akvaryumumu estetik sebeplerden ötürü "Hailea Tatlı Su Akvaryumu Akrilik A50 (Gri) 66 Litre" ile değiştirmeyi düşünüyorum. dekoratif görüntüsü ve cam yerine akrilik kullanılmış olması benim için artı. fakat su oranı yarı yarıya düşüyor. kuru alan boyutunda değişme olmayacak. eskisini kullanacağım. fiyatı 180 TL civarında. başka ürün tavsiyeniz var mı?

Aşırı küçülüyor. Hani 100 lt olsa gene bir süre idare ederde 66 lt ancak ufak balık akvaryumu olur. Tavsiyem akvaryum imalatçısı ile görüşmeniz.
Kaç hayvan var?

Cvp: Akvaryumumu değiştireceğim

biri 7, diğeri 9 cm olmak üzere iki kaplumbağa var.
evet, beni düşündüren yarı yarıya küçülmesi. o fiyata çok daha büyük akvaryumlar var ama bunun avantajı bütün akrilik cam, dekoratif olması vs. yinede acele etmeyeceğim.
bu tarz akvaryumlarda daha büyüğü yok galiba?

Büyükleri olmaz çünkü normal cam değil.Onun yerine aynı parayı daha büyük bir akvaryum çok işinizi görürdü doğrusu.Bu karar size kalmış ama ben böyle düşünüyorum.

Görsellik katmak hobimizi daha zevkli hale getirir fakat öncelik hayvanların rahatı olmalı bence. Artık büyümüşler ve daha büyüyecekler, kaplumbağalara göre akvaryum boyutu zaten çok küçük ayrıca daha küçük bir akvaryuma geçmek onları mutsuz eder diye düşünüyorum.

akvaryum değiştirme planımı rafa kaldırıyorum o zaman :)
şimdi görsellik üzerine kafa yoracağım. umarım iyi bir şeyler bulurum. teşekkür ederim.

Bu arada Burcu akrilikte sınır yoktur. Çok büyük akvaryumlar, o silindirik akvaryumlar, birleşme yeri olmayan kenarları kavisli akvaryumlar vs hep akriliktir. Olumsuz yanları maliyetinin yüksek olması ve dışarıdaki metal darbelerinde çizilme durumuna dayanımının büyük fark olmasada cama göre daha az olması. Avantaşları ise kırılganlığın cama göre çok daha az olup dayanıklılığıın yüksek olması, kalınlık olarak aynı hacimde akvaryumda cama göre daha ince ve hafif olması, kenarların silikonla birleşen kısımların olmayarak görsel olarak çok daha iyi olması.

maliyeti öyle böyle değil. ben zamanında basamaklı kuru alan için gitmiştim. 6 mm'lik için tanıdık vasıtasıyla 250 tl fiyat çıkarmıştı normal fiyatı 300 tl idi. ki akvaryum çok çok pahalıya gelir. emrenin dediği gibi büyüklükte sınır yok ama kalınlığı artacak.

Geri