Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumun camı çatladı

woswos

Bordo Bereli
Bu sabah akvaryumun alt kısımının ıslak olduğunu fark ettim.Akvaryumun ıslanan tarafını kenara çekip altına baktım bir şey yoktu.Peçeteyle sildim ve peçeteyi cama tuttum ve birden ıslandı ıslanan yeri işaretledim(orayı silikonlamak için).Orayı sabah (akvaryumun dışından) sıcak silikonla silikonladım.Akşam baktığımda ise silikon atmış ve hala su kaçırıyordu bunun üzerine kapluşu hemen eski küçük akvaryumuma koydum.Büyük akvaryumun içini boşaltıp kuruladım.Yarın sabah akvaryum silikonu alıp silikonlıyacağım.İnşallah eski haline döner ve su kaçırmaz.Şu an kapluş eski akvaryumunda mutlu mesut duruyor :)

gecmis olsun. Alternatif olarak epoxy kullanabilirsiniz. Cok daha saglam ama biraz kullanimi zor ve zahmetli.

Geri