Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumun tuzu gitmiyor!

sercan159

Altın 1 Üye
Merhaba konuyu yanlış yere açmış olabilirim aceleden

Akvaryumu temizliyorum tuz kattım yarım saattir yıkıyorum ama tuz gitmiyor napacağım.O şekilde koysam bi zararı olurmu ?

Cvp: Akvaryumun tuzu gitmiyor!

Neden tuz katıyorsunuz ? bunlar tatlı su hayvanı tuzlu su değil ! eğer yıkamadan koyarsanız evet ölürler tuzlu sudan tamamen tuz gidince koyacaksınız neden tuzlu su koyduğunuzu anlamadım ama.

Tuz kaya tuzu mu?
Sıcak su ile yıkadığınız takdirde tuzdan kurtulabilirsiniz.

Hayır sofra tuzu yanlış mı yaptım of :(

Bir tatlı kaşığı kaya tuzunun zarardan çok yararı vardır. Bir çok kişi su değişimlerinde akvaryum suyuna tz koyar. Zaten tuz bir mineraldir az da olsa gereklidir. Eğer abartı miktarda tuz kullanmadıysanız kaplumbağanız için bir sakınca yoktur.

Sofra tuzumu :) neden kattınız temizlemek içinmi yoksa kapluşları tuzlu suda yaşatmak içinmi ? temizlemek için kattıysanız kesinlikle tamamen gitmeden kapluşları koymayın.

Sofra tuzu kullandım :(

Temizlemek için tabii ki.

Sofra tuzu iyotlu ise kaluşunuza zarar verir. Sadece su değişimlerinde dezenfektan olarak kaya tuzu kullanabilirsiniz.

Sofra tuzunun içinde iyot vardır. İyot zararlı olabilir. Ancak kullandığınız miktar ne kadar olabilir ki bu miktar kaplumbağanıza zarar vermez diye düşünüyorum. Ancak her markette satılan doğal kaya tuzu almanızı tavsiye ederim.

Akvaryumu akan suyun altında bir güzel yıkayın.Başka türlü tuzdan kurtulmanız zor olur.

Teşekkürler deniyeceğim şimdi.

Arkadaşlar gitmiyor gitmiyor gitmiyor aklımı kaçırıcam bir de bir şey diyeceğim akvaryum balık akvaryumu.İçinde balık olucak.

KillerPrince' Alıntı:
Sofra tuzumu :) neden kattınız temizlemek içinmi yoksa kapluşları tuzlu suda yaşatmak içinmi ? temizlemek için kattıysanız kesinlikle tamamen gitmeden kapluşları koymayın.

Bu yoruma çok güldüm : D arkadasın sorusu su degil " kaplumbağalar tuzlu suya adaptasyon saglar mı?".

Bu arada bende suya bir avuç Kaya tuzu katıyorum hijyen sağlasın diye

Gitmiştir Sercan bey o kadar yıkamaya tuz mu kalır :) İyotlu sofra tuzu bile olsa açık havada saklanıyorsa iyotu da kalmamıştır zaten bir problem olmaz artık kapluşlar için ama balıklara tuzlu su birşey yapar mı orasını bilmiyorum :)

Valla baya arındırdım artık belli olmıyor.1 saat önce balıkları koydum suya bir sorun yok.Yardımlarınız için teşekkürler.

Sofra tuzu değil de kaya tuzu akvaryumlarda dezenfekten görevi görüyor. Az miktar da kaya tuzu kullanabilirsiniz. Ölçüyü fazla kaçırmamaya özen gösterin. Sonuçta beslediğiniz kapluş tatlı su canlısı.

Geri