Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumun üstünü kapattım böyle oldu

EMRE1991

SKF Delisi

resimdeki kaplumbağamın tam kabuklarının sivrildi yerde yeşil yerine cizgilerindeki kahve renge döndü akvaryumun üstüne kapatınca neden acaba şimdi actım üstünü 2 3 cm

mailto:/33jjrz6.jpg

Cvp: akvaryumun üstünü kapattım böyle oldu

Kahverengi renk akvaryumun üstünün kapanmasıyla ilgili olduğunu sanmıyorum. Bence o renk kısımları büyüdüklerini gösteriyor olabilir. Fakat kabuklarını sivrilmesi kapanmasıyla ilgili olabilir. Havasız kalmış olabilirler mi acaba ?

yo yo keslinlik büyüdğü içindir sonra o kabukları döküyolar tekrar yeşil oluyo alttaki kabukları :) sorun yok

ama hava delikleri var 2 cm 4 cm ve ufak delikler var bide ısıtıcım patladı daha alamadım o yüzden albümün sıcaklığı ile duruyorlar kaplumbağalarım

bide benim kaplumbağalar kendi yemlerini yemiyorlar ve kurutulmuş karides aldım onuda bi yiyor bi yemiyorlar balık yemine hasta oluyorlar nasıl yapıcam bilmiyorum :)

Yem yemelerinde bir sorun var mı ? Hangi marka yem(ler) kullanıyorsunuz ve sıklıkla besliyorsunuz ?

turtle stıck yem veriyorum kurutulmuş karides tavuk eti veriyorum kıyma yağsız ama yemiyorlar illa balık yemi istiyorlar

Yem marka kalitenizi arttırmanızı öneririm ve özellikle forumda beslenme bölümünü özenle incelemenizi tavsiye ederim.

Raffy P bi ara arkadaştan bu yemden aldım verdim gene yemediler kaliteli olsun istiyorum alıyorum cevremdeki arkadaşlarımdan yemiyorlar gidiyorlar balıkların vitaminli yemlerini yiyorlar balıkların yemi bitti :)

Mutlaka yiyeceklerdir. Kaplumbağalar açlığa çok iyi dayanabilen canlılaradır. Aç kaldıklarında Serra marka yemleri afiyetle yiyeceklerdir. Balık yemlerini kaplumbağalara vermek iyi değildir.

iyi değil bende biliyorum ama başka yem yemiyorlar tavuk zorla yedirdim gecen gün bakalım ne yapıcaz ya

Bir gün aç bırakın sonrasında sadece kendi yemlerinden verin.

herşeyi denedim yemiyorlar hatta 2 gün bıraktım

bende yorum yapamıyorum artık bu benim kaplumbağalar cins çıktılar ya gecen sene baktıkalrım böyle değildi ya ne bulursalar götürüyorlardı

aynı çizik benimkinde de oluştu bende bi yere çarptı sandım :) ama büyüyolarmış demekki :)

evet büyüsünler bakalım :) ömür boyu bizle olsunlar nasıl olsa 30 seneyi gecik yaşıyorlarmış bakarız ya :))

Geri