Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryunda açık renkli et parçası buldum!

hurley_turtlewax

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,
2 gündür çok sağlıklı ve hiperaktif olan dişi kaplumbağam birden çok sakinleşti, hiç yüzmemeye başladı ve sürekli ağaçların arasında hareketsiz duruyor. Erkeğimiz ise sürekli çiftleşme isteğinde dişi bundan bile kaçmıyor ve hareketsiz. Bunun üzerine bu sabah akvaryumda pembe uzun bir et parçası gördüm ne olduğuna anlam veremedim üzerinde damar gibi birşeyler vardı bu et parçasının ne olduğuna dair bir fikri olan var mı?
Çünkü dişi bugün önceki günlere göre hareketlenmeye başladı ve bende de acaba yumurta mı bıraktı düşüncesini doğurdu ama bildiğim kadarıyla yumurtalarıda beyaz renkte oluyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

edit medcezir999: Türkçe'mize özen gösterelim.

Yumurta bırakmamış da o et parçası ne bende bilmiyorum.
Şu anda kaplumbağalar iyi mi?Belki bilen bir arkadaş vardır forumdan da size yardımcı olur.

Hangi yemle besliyorsunuz? Belki hayvanın dışkısı size et parçası gibi gelmiş olabilir. Kapluşlar yumurtlar, gebelik ya da düşük gibi bir şey mümkün değil. Belki bir yaralanma olabilir ama onu da farkederdiniz.

Geri