Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvayumda kurt gördüm

Diablo

Bronz 4 Üye
Bugün akvaryumda 2 tane kurt gördüm kaplumbağaların kurt atması diye birşey söz konusumu acaba 

Cvp: Akvayumda kurt gördüm

kıyma veya türevi şeyler veriyormusunuz hayvana?

Hyr sadece sera reptomin veriyorum

yemin belki zamanı geçmiş yada bayatlamıştır ondan olabilir diye düşünüyorum ama birde cem abiye sormak lazım..

Skt 2016 ve yeni açtım yemi 

ozman cem abiye sormak lazım bağırsaklarında bir sorun varmı peki anormal bişi gözlemledin mi?hayvanda?

Akvaryuma konulan dekor gibi aparatlar yeterince temizlenmediği taktirde bu tip parazitlerin larvaları kaplumbağalar tarafından yutulduğunda sindirim sisteminde çoğalabiliyor.Bu parazitlerin aşırı miktarda olması kusma,kilo kaybı ve dehidrasyona sebep olabilmektedir.Burada bahsedilen parazitin tespit edilip tedavi uygulanması önemli.Genel olarak fenbendazol içeren ilaç kullanıldığını biliyorum.

furkan bende kıyma ve türevlerinden şüphelendim ama dediğin mantıklı olabilir...herşeyi yiycek sanıp yiyorlar..

furkanın dediği gibi iyi sterilize edilmemiş ürünler üzerindeki yumurtalar suya girdiğinde canlanırlar. bunları hemen bir şekilde almalısın cımbız vs birşey ile. türleri nedir bilemem ama en zararlı olanları hesap ederek hayvanlar yemeden alınması iyi olur. bazı kurtlar içeriden yapışıp hayvanları içten yiyerek çürütürler. sonu ölümdür. bunları aldıktan sonra dahi akvaryumu bir süre incele çabuk üreyen cinslerden olabilirler.

Bitanesini çıkardım diğerini de arıyorum inş başka yoktur

Geri