Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Albino Kurbağa Bakımı ?

_Emre___

Bordo Bereli
Son zamanlarda yeni canlılara merak sardım:haha: pet shopta albino kurbağa satılıyordu çok şebek birşey bazıları iğrenç diyor ama bence ilginç bir canlı almayı düşünüyorum şu an için ama bilmiyorum bakımını çok az bilgim var
-Kuru Alan gereklimi
-Su ısısı kaç derece olmalı
-Canlı bitki lazım mı
-Neyi sevmezler
Fazla soru sordum sanırım ^^ yardım ederseniz sevinirim bilgi edinmeden almak istemem doğrusu ^^^^^^

Cvp: Albino Kurbağa Bakımı ?

Canlılara karş olan bu ilgin çok güzel ve mutlu edici fakat bu kadar çok evcile bakabilecek misin ? Bence en fazla üç evcil idealdir. Çünkü bir süre sonra hiç birine ayıracak vaktiniz kalmayabilir. Bunları düşününüz...
Eminim ki düşünmüşsünüzdür. Ama hayatınızın büyük bölümünü onlarla geçirip daha sonradan bıkmanızı istemem.
Evcillerinizle beraber mutlu ve sağlıklı yaşarsınız İnşaAllah :)
Kurbağalar çok eğlenceli hayvanlardır bende beslemistim

Şey ötüyormu albinolar babam kurbağa sesinden nefret ediyor beni ve kurbağamı kovar sonra evden :D
YOK Ben kesinlikle hayvanlardan bıkmam onlar benim için çok değerlidir onlarıda allah yarattı ben sokak kedilerine sokak köpeklerine 60-70 tl lik kilolu yemler var onlardan alıp her yere bırakıyorum biten boş şişeleride kesip içine su dolduruyorum ve veriyorum yani hayvan sevgim sonsuz..

Baya hayvanseversiniz kurbağa beslemek baya zor bir uğraştır.Bilgim yok bir sitede yazmışlar buyrun bakın:
Merhaba arkadaşlar;
Kurbağaları çok sevdiğim için dört tane albino kurbağa aldım. Bu site de dahil albino kurbağa ile ilgili fazla bilgi bulamadığımdan tecrübelerimi yazmak istedim. Belki faydası olur:
*Çok korkaklar bir kere. Kapıdan girdiğimi geriden farketseler bile aniden saklanmak istiyorlardı, akvaryum camını delip içine gireceklerdi neredeyse saklanmak için. Bu yüzden bir adet lav kayası dedikleri kayadan koydum. Bunun altındaki boşluklarda veya camla kaya arasında duruyorlar şimdi ve yaklaşsam bile kaçmıyorlar artık, bakışıyoruz
** Sanırım bu sitede okumuştum su mercimeğinin bazı canlılara güven verdiğini. Bu yüzden su mercimeği aldım su yüzeyeni kaplayacak kadar. Yalnız bir santimetrekarelik bir alan bıraktım köşede. Yemi oradan atıyorum. Yemi tüketip tüketmediklerini de daha rahat takip edebiliyorum böylece ve su daha az kirleniyor yemi köşeden verdiğimden beri.
*** Su mercimeğini çok severek yediklerini okumuştum ama benimkiler belki de yavru olduklarından yemiyorlar, sadece ara sıra su mercimeklerinin arasından kafalarını çıkarıyorlar.
****Pirinç kadar olan balık yemini, kamplumbağam için aldığım kamlumbağa yemini, evde hazırladığım bezelyeli yemi, ekmeği, yumurta sarısını denedim ama hiçbirini yemediler. Sadece bettam için kullandığım nescafe gibi görünen yemden bir tutam atıyorum, o da dibe çöküyor ve onu yiyorlar. Yemi farketsinler diye de kum koymuyorum artık zemine.
*****Yavruyken ağızlarına sığmayan balıklara zarar veremeyeceklerini okuduğumdan ve benimkiler de yavru olduğundan, gündüz gayet dostça durdukları, kendilerinden ve ağızlarından çok daha büyük olan lepistesimi -ışığı yakınca- gece ağzından alamadım ve kaybettim.
******Su seviyesini çok yüksek tuttuğumda yukarı çıkmak için zorlanıyorlar. Üstlerini kapatacak kadar su koyuyorum şimdilik. Şöyleki; uzanıp kafalarını dışarı çıkarabiliyorlar. İlk gün su seviyesini çok yüksek tuttuğumdan olduğunu sanıyorum -çünkü kurbağamın biri tam yukarı kafasını çıkarıp nefes alacakken artık daha fazla yüzemeyip dibe batıyor, biraz sonra bunu yine deniyordu- ertesi gün bir kurbağamın öldüğünü farkettim.

Akvaryumun tabanından ayrılmayan sürekli elleri ile zemini karışdırıp ağzına bişeyler atmaya çalışan çok sevimli bir canlıdır . Balıklar ile birlikde bakılıcak ise 4 cm den büyük tropikaller ve kapon balıkları ile uygun olur .Derisi çok yumuşak olduğundan sert cikletlerle kesinlikle bakılmamalı .

Ele alınıp incitmeden sevilebilir . Akvaryum ortamı haricinde de bakımı olabilir. Bu iş için cam salata kaseleri veya cam tepsi uygun olur . Yemeyi çok seven iştahlı canlılardır . Yem ayırd etmezler ve diğer kurbağa türleri gibi sudan çıkma ihtiyacı duymazlar ...

Teşekkürler bakalım artık alacağım ses çıkarır mı ?

Sonuçta çoğu hayvan ses çıkarır.Kuru alana çıktıklarında çıkarırlar bence

Kaplumbağalar çıkarmıyor ama. :) Emre tatillerde onları nasıl taşıyorsun.

Tatile çıkmıyoruz biz çıkarsa annemler çıkıyor yada ben normal plaja filan gidiyorum burda 2 yıldır tatil yüzü görmedim tatil demeyin bana :D

Bende beslemeyi düşündüm ama büyük boylarından gerçeknten korktum çok götü bir görüntüsü var ve albino olduğu için bazılarının gözleride kırmızı ben pek hoşlanmadım bu canlıdan vaz geçtim pek zor değil bakımı sanırım yem konusunu bilmiyorum ama sanırım ses çıkarmıyorlar youtubeden yem videolarını izleyin.

_Emre___' Alıntı:
Son zamanlarda yeni canlılara merak sardım:haha: pet shopta albino kurbağa satılıyordu çok şebek birşey bazıları iğrenç diyor ama bence ilginç bir canlı almayı düşünüyorum şu an için ama bilmiyorum bakımını çok az bilgim var
-Kuru Alan gereklimi
-Su ısısı kaç derece olmalı
-Canlı bitki lazım mı
-Neyi sevmezler
Fazla soru sordum sanırım ^^ yardım ederseniz sevinirim bilgi edinmeden almak istemem doğrusu ^^^^^^

Albino kurbağalar,sadece Afrika Pençeli Kurbağaların albinistik versiyonudur.
En büyük sorunları agresif zolup çok fazla yemek yemeleri ama onun dışında bakımları baya kolay.
Kuru alan gerektirmiyorlar,Xenopus cinsinden kurbağalar sadece nefes almak için yeterli alan ve sığı bir akvaryım ister.
Bence sen Afrika Cüce Kurbağalarına göz at,onlar daha dost canlısı,ufak,az yemek istiyorlar ve aynı zamanda küçük akvaryumlar (2-3 galon) da yaşayabiliyorlar.
İki türde saklanacak yer ve bitki severler.Ama plastik bitkilere sakın,onları kemirik kendilerine zarar verebiliyolar.
İki türde gürültücüdür.Duyduğuma göre onlara en iyi yem kankurdu,artemia,su pireleri vb. ama batan kurbağa yemleri,beta yemleri ve etli diğer yemlerle beslenebiliyorlar ama canlı yemler onlar için en iyisi.Bide,cüce kurbağalar yalnız başlarına çabuk depresyona giriyolar.

Geri