Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alınması Gerekenler

Uv lamba olduğunu düşünüyorum. Hepsi Burada sitesinde UV Lamba şeklinde aramıştım. Fiyatı çok yüksekti. Fakat araştırmalarım sonucu sürüngen lambasının UV Lamba yerine geçtiğini öğrendim. Sürüngen lambası olarak arama yaptım. Kimisi ay ışığı lambası, kimisi de Güneş Işığı lambası. Güneş ışığı lambası olandan aldım. Açıklamasında sürüngenlere Güneş Işığının yararlarını sağladığı yazıyordu. İsterseniz bir de siz bakın:

http://www.hepsiburada.com/liste/surungen-lambalari/department.aspx?CategoryId=24001132

Sun Glo ve Gün ışığı yazanlar Güneş Lambaları.

Eğer ürünün açıklamasında uvb,uva ışınlarını içerdiğine dair bir yazı yoksa o lamba uv lamba değildir kesinlikle

Örnek;
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Isiklandirma/Buyuk/JPM001229_L.jpg

Neyse o zaman ne yapalım? Bir sorum daha olacak. Peki ben bu Sun Glo lambalardan birini alırsam etkisi olur mu? Yoksa illa Uvb lamba gerekli mi?

Uvb lamba alamıyorsanız bu linki ziyaret edin.Kabuk gelişimini böylede sağlıyabilirsiniz ;

mailto:/forum/kabuk-sertlesmesi-icin-t-12.html

Sun glo yerine ısınma lambası alsanız daha iyi derim.Sun glo'nu ekstra bir faydası olmaz.

benimdi bi ara karidesim vardı ondan sonra kapağını açık unutmuşum bozulmuş çok kötü kokuyordu şimdi sanyu ve turtlr stic kulanıyorumyakın zamanda karidesde alcam
ben eskiden teyzemin verdiğinibir lambayı kulanıyorum çok ısı veriyo uvveya uvb mi acaba

Şu an hepsini buldum. Biraz daha para birinkince artık, iyi bir yerlere gelebiliriz.

Merhabalar benim 3 tane kaplumbağam var. Yeni akvaryum alıcam 120*50*50 boyutlarında. Sizlere soracağım birkaç sorum var.

1-Bu büyüklükte bir akvaryuma nasıl, hangi güçte bir ısıtıcı almalıyım?
2-Aynı sorum filtre için de geçerli. İç ve Dış filtre alayım ki temizleme sorunu olmasın diye düşünüyorum.
3-Kuru alanı nasıl yapmalıyım? Bu akvaryuma yapışan kuru alanları çok beğendim. Onları nereden bulabilirim?
4-UVB lamba ve ısıtma lambasını aynı anda almam gerekir mi? Yoksa bir tanesini alsam yeterli olur mu?

Kaplumbağaların sağlığı için pahalı ürünleri de alabilirim. En iyisi neyse lütfen onu söyleyin. Teşekkürler.

1-200 watt veya 300 wattlık bir ısıtıcı yeterlidir.
2-Katılıyorum.İç ve dış filtre alırsanız çok iyi olur.
3-Petshoplarda satılıyor.
4-UVB Lambası aynı zamanda ısıtır :) UVB Almanız iyi olur.

kuru karides olmaz !! aman dikkat

arkadaşlar ben forumda yeniyim hepinize merhaba .ancak bazı arkadaşların kurutulmuş karides konusunda bilgi eksikliği var. karides kaplumbağalar için bir tür tatlıdır şeker gibi .onun için fazla vermeyin !!

bu mesajı buraya değil beslenme bölümüne konu olarak açmalısınız

açtıktan sonra bu mesajı buradan siliniz

Cvp: Alınması Gerekenler

benim kaplumbağam lahana,kıvırcık tarzı sebzeleri çok seviyor,tavsiye ederim :)

Çok güzel bir konu.Bende böyle bir konu arıyordum masraf biraz olacak ama paramı biriktirip alırım.Benim kaplumbağlarım et yiyorlar sebzeyi pek sevmiyorlar mesela tavuk veya tombalığı yiğeceğimiz zaman sularına koyuyorum hemen götürüyorlar eti çok seviyorlar bide sebze türü şeyler yeseler çok güzel olacak :smile:

sebze hem daha yararlı,aslında yese kaplumbağan süper olur

1 yaşından küçüklerde bitkisel gıdaları fazla vermeyin, ağırlıklı olarak potein içeren stick yemlerle besleyin.

Kaplumbağanıza tavuk filan verecekseniz yağsız ve haşlanmış olması gerekir dikkat edin. Ton balığı çok yağlıdır ve işlenmiş bir gıdadır. Birde tuzlu su canlısıdır, kaplumbağalar ancak tatlı su canlısı yiyebilirler.

Cvp: Cvp: Alınması Gerekenler

kerberos' Alıntı:
1 yaşından küçüklerde bitkisel gıdaları fazla vermeyin, ağırlıklı olarak potein içeren stick yemlerle besleyin.

Kaplumbağanıza tavuk filan verecekseniz yağsız ve haşlanmış olması gerekir dikkat edin. Ton balığı çok yağlıdır ve işlenmiş bir gıdadır. Birde tuzlu su canlısıdır, kaplumbağalar ancak tatlı su canlısı yiyebilirler.
Şu ana kadar birşey olmadı birde sağlıklılar diye veriyordum zaten bu aralar vermiyorum çok yağlı diye.Tavuğu asla yağlı vermiyorum çiğde vermiyorum tabi,haşlayıp veriyorum şuan kaplumbağlarım zaten 2 buçuk yaşında 1 yaşını geçti şimdi sebze türü yiyecekler yedirmeye çalışıyorum ama yemiyorlar.

Siz yedirmeye çalışın mutlaka yiyecektir.

Geri