Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alışveriş Yapacağım :)

Cvp: Alışveriş Yapacağım :)

Günde 3-4 saat ve o miktarda kuru alanda zaman geçirmeleri normal. Kendi istekleriyle suya iniyor ve yem yiyorlarsa pek hastalık ihtimali vermiyorum. Bazı kaplumbağalar daha sakin bazıları daha hareketli olabiliyorlar. Düzenli yemleme ve kaliteli yem ve vitamin kullanımı ile sağlıklı kaplumbağalar besleyebilirsiniz. Şu an ciddi bir sıkıntı gözükmüyor.

Evet ama hemen girip tekrar çıkıyorlar :S akvaryum alacağım birde :) 35 tl ye 60*24*32h mailto:/ev-dekorasyon-bahce/60cm-akvaryum-35-50tl-44603410
ömrünün sonuna kadar yeter herhalde ? bir daha değiştirmek zorunda kalmam umarım onlara bolca yüzme alanı yapıyorum birde bu akvaryuma filtre önerirmisiniz? ısıtıcım Kenis K-366 50waat yetermi yoksa değiştireyimmi ? kuru alan internette satılırmı ? olmazsa ya kavanozun üstüne taş koyup yapacağım yada cd kutusundan süper yapacağım akvaryumu allahın izniyle :) onlara bayram hediyesi.

Size öneri 60cm yerine 80cm ve üzeri bir akvaryum. 80cm ömürlük olabilir diyebiliim. 50 watt ısıtıcı biraz az gelebilir. Çünkü bahsettiğiniz by bir akvaryum 60-70litre kadar su alcaktır. En az 100watt ve ya 200watt bir ısıtıcı öneririm. Şu andaki ısıtıcınız idare eder ama soğuk kış aylarında zorlanabilir. Filtre ise dış filtre alırsanız memnun kalırsınız. En ucuzu 100TL civarı. Ya da güçlü bir şelale filtre veya iç filtre de kullanabilirsiniz. Ancak saatteki debisinin akvaryumun alacağı su miktarının 4-5 katı olmasına dikkat ediniz.

60-70 litre demişşiniz ben full doldurmayacağmki akvaryumun yarısını çok az geçecek şekilde kullanacağım kaçmaması için kaç watt önerirsiniz 100-200 demişşiniz 200 alsam çok gelmesin veya 100 alırsam az gelmesin ? iç filtre alabilirim veya şelale dış filtre alamam yani şuanlık çokta gerek duymuyorum dış filtreye.

100 watt yeterli bence ama kuru alanı suyun üzerinde bıraktığınız sürece istediğiniz kadar su doldurabilirsiniz.

Biliyorum kaçmamaları için çok az boşluk bırakacağım Isıtıcı ve filtre hangi marka tavsiye edersiniz filtre nasıl güçlükte olmalı ?

Ben atman filtre ve Roxin 100 watt ısıtıcı kullanıyorum. Tabi siz daha farklı ürünlerde alabilirsiniz.

sizin akvaryumun ölçüleri kaç ? filtreniz saatte kaç litre su çeviriyor ?

Saatte 1500 lt su çeviriyor. Akvaryumum 40-50 lt arası ölçülerini tam olarak bilmiyorum.

Size dolphin c-500 şelale filtre ve 100watt bir ısıtıcı önerebilirim. Isıtıcının çok gelmesi gibi bir durum söz konusu değildir. 30litre suyu 100 watt ısıtıcı saatte 5 dakika çalışarak 28 derecede sabit tutacakken 200watt ısıtıcı bu işi 2 dakikada görecektir.

Eğer iç filtre kullanıcam derseniz atmanın saatte 500litre su debisi olan herhangi bir modelini de temin edebilirsiniz. Ama akvaryumdan yer kazanmak için şelale filtre oldukça faydalı ben 6 aydır sorunsuz kullanıyorum ve memnunum.

Geri