Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ALLAH hepinizden razı olsun!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kral

Altın 5 Üye
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
226
arkadaslar çok teşekkür ediyorum sizin sayenizde bilinçlendim medusama bir akvaryum vede erkek kapluş alacağım veede ısıtıcı
o zmn yemini yer mi?
sizer sorularım olacak
1.O akvaryumlarda lambaya gerek akalır mı bn kaplumbağamı hep güneşlendiririm...
2.sobanınyanında ısıtıcıya gerek var mı?
 
gereken şartları sağladığınızda yemini yiycektir merak etmeyin..

ilk sorunuzun cevabı evet lambaya gerek var kuru alanı ısıtmak için kullanılmakta lamba bu yüzden gündüz süresi boyunca açık kalmalı ve mutlaka kullanmalısınız yoksa kuru alana çıkmaycaklardır.. lamba olarak zaten bildiğiniz 40 ya da 60 wattlık ampülleri kullanabilirsiniz.. kuru alana elinizi koyduğunuzda güneşten geliyormuş gibi hafif bir sıcaklık hissediyorsanız lamba doğru mesafede demektir.. buna göre uygun watt da bir lamba ayarlayabilirsiniz.. yani lamba da mutlaka kullanılmalı..

sobanın yanında ısıtıcıya gerek vardır çünkü evde soba her zaman yanmadğı için ve yanıyor olsa bile su sıcaklığının sabit ve 28 derecede kalmasının ısıtıcı olmadan mümkün olmadığı için ısıtıcı kesinlikle kullanılmalı... umarım yardımcı olabilşmişimdir.. yalnız iki kaplumbağa demek 2 katı sorumluluk masraf ve ilgi demek bunu da göz önünde bulundurursanız daha iyi olcağını düşünüyorum şahsen..
 
bir kaç sorumdaha olacak
1.ısıtıcı ve akvaryum kaç para tutar (ona göre para biriktiriyim)
2.kaç watt lık ampül almalıyım...
3.akvaryuma suyu nekadar koymalıyım(kuru alanı yapmadan)
4.iki kaplumbağa'nın ne gibi özel sorunları olabilir.....
 
1.ısıtıcılar 15-20tl arasıdr genelde.. akvaryum büyüklüğüne göre değişmektedir.. başlangıç için yaklaşık 30 litrelik fln düşünuyosanız 25-40 tl arasına bulablrsnz daha büyük alırsanız ilerisi için de daha iyi olcaktır..

2.ampül 40 ya da 60wattlık yeterli olcaktır uzaklığa göre değişir tabi.. bunu elinizi kuru alana tutarak ayarlayabilirsiniz yukarda da dediğim gibi..

3.kuru alan izin verdiği sürece istediğiniz kadar koyabilirsiniz.. mümkün olduğunca çok koyarsanız daha iyi olur.. onlar için o kadar büyük yaşama alanı demek su ne kadar çok olursa..

4.iki kaplumbağa daha çok masraf ilgi zaman ve bakım gerektirecektir.. ilerde bunları karşılamak daha da zor olcaktır..
 
önce akvaryum alıcam 1 ay sonrada ısıtıcı olurmu sence
 
birde bn suan kapta bakıyorumya kaplumbağamı bn ara sıra kaplumbağanın ağzında yemin ezilerek olusmus tozlarını görüorum akvaryumda acaba yiyomudur az az?
 
olabilir tabi.. akvaryumla beraber ısıtıcıyı da alsanız ii olur kıştayız malum çok kolay hastalanabilirler ısıtıcı olmadan..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst