Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alt taban

Sprite

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar ben resimdeki gibi akvaryumun altına çim gibi görünen şeyden yapmak istiyorum ama çok fazla kir felan toplar diye korkuyorum ve temizlemesi de çok zor olur değil mi?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    76.2 KB · Görüntüleme: 123
Cvp: Alt taban

o olmaz. kir ve bakteri yuvası olması ve plastik olduğu içinde salınımı olur. en temizi silis kumdur. hayvana da faydası vardır.

Çok pislik toplar . Plastik olduğu için suya salinim yapar . Silis kum kaplumbağalar için çok faydalıdır . Bakteri barındırmaz ve kaplumbağalar sindirimi kolaylaştırmak için bazen kum yerler . Bu açıdan silis kum en iyisidir .

Şu an var silis kum da belki olur diye sormuştum ama bakılırsa pek uygun değil saol bilgilerndirdiğin için:)

Cvp: Alt taban

Kesinlikle her açıdan gereksiz bir ürün. Kir birikimi, salınım özelliği ve akvaryum tabanında kumu kısıtlayıcı gereksiz yer kaplaması bu ürünü olumsuz kılıyor.

Geri