Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Amfibiler bölümü

emronyus

Elmas 5 Üye
Epeydir dikkatimi çekiyor söylemeden edemeyeceğim. Kurbağalar ve semenderler forumun Diğer Sürüngenler başlığında inceleniyor. Halbuki bu hayvanlar sürüngenler değil amfibiler adı altında başka bir hayvan sınıfına mensuplar. Forumun diğer canlılar kategorisine 'Amfibiler' adında yeni bir bölüm açılmasını öneriyorum.

Cvp: Amfibiler bölümü

Benimde dikkatimi çekmişti aslında.Ancak bildiğim kadarıyla amfibiler sürüngen ve balık arasında özellik gösteriyor. Yani sürüngen de sayılırlar...

Değişkensıcaklı (heterotermi) omurgalılardan olan sürüngenler, evrimsel olarak Amfibyumlarla sabit vücut ısılı (homeotermi) hayvanlar arasındaki geçiş sürecini, denizden karaya, kalıcı geçişi temsil ederler.Yani sürüngenlere amfibi,amfibilere sürüngen denilebilir.

Aslında pek öyle değil. Amfibilerin yumurtaları, solunum sistemleri ve yaşayış şekilleri(iki yaşamlılık) çoğu sürüngenden tamamen farklı. Eski ansiklopedilerde ayırmasalar da yeni hayvan ansiklopedilerinde ayırıyorlar bu sınıfı.

Hazır Emre böyle bir konu açmışken bende hemen omurgasızlar içinde bir bölüm açılmasını istiyorum.

Karidesler, salyangoz vs bu bölüm altında inceleyebiliriz.

Ahmet duy sesimizi :)

Evet ben de salyangozlar için forum açılması taraftarıyım.Malum artık ben de salyangoz sahibiyim ve bilgim yok denecek kadar az :D

Omurgasızlar ve amfibler bölümü açıldı

Geri