Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ampul ve yem?

Raffy P içinde 3 çeşit yem vardı biri protein içerikli biri mineral diğeri bitkisel şu an ne yaptılar bilmiyorum karışık verin.

Bir iki saatten birşey olmaz. Açlığa dayanımlılar.

Peki teşekkürler. Bugün ilk akvaryum temizliğini yaptım akvaryumdan biraz su alıp bir kasenin içinde beklettim kaplumbağamı, o sırada normalde yapmadığı kadar dışkı yaptı yarım saat içinde 2-3 tane falan. Neden böyle yapmış olabilir acaba korktu mu ki?

Tekrardan merhaba Cem bey iyi günler. Minik güneşlenirken gözünün etrafı böyle olmuş acaba bunlar nedir? Önceki sorduğum hâlinden daha fazla gördüm de gözünün etrafında bu beyazlıkları bu sefer, o yüzden merak ettim. Teşekkür ederim şimdiden iyi günler dilerim 🙏🏻
20230403_142117.jpg

Kireç bağlamış kulak pamuğunu sürterek çıkarmaya çalışın. Yavaşça fazla bastırmayın.

Peki çok teşekkürler 🙏🏻 suya girince kayboldu ama şu en ellemeyeyim o zaman, kuruduğunda ortaya çıkıyor o zaman dediğiniz gibi yapayım. Bir zararı olur mu bu şekilde kireç bağlamasının?

Hayvan gözlerini rahat açıp kapatabiliyorsa sıkıntı olmaz.

Tekrardan merhaba, acaba kaplumbağa yemleri buzdolabında muhafaza edilebilir mi bozulma gibi bir sıkıntı olur mu? Çünkü yaz gelmek üzere ve nemde buralarda kuru yiyecekler, kuş yemleri falan buzdolabı dışında çok kolay böcekleniyor. Kaplumbağamızın yemlerinde bu sıkıntıyı yaşayabiliriz gibime geliyor böyle bir durumda yemleri buzdolabında muhafaza etmeyi önerir misiniz?

Kurutulmuş yemler buzdolabında duracak. Stickler gölge serin yerde durabilir. Nemini kaybedip sertleşmemesi için uzun süre açık kalmamalılar.

Geri