Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aniden başlayan şişlik

wisteria

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Yavru bir su kaplumbağam var. Yavru olmasına rağmen çok hızlı gelişiyordu ve akvaryumun önüne her geldiğimizde bizi tanıyıp heyecanlandırdı. Dün sol gözünde beyaz bir tabaka fark ettim ve gözünü açamıyordu. Iştahı ve hareketleri normal bir değişiklik yok hala. Durumu fark ettikten sonra su ısısını arttırdık ve gözü açılmıştı. Bugün ise gözü aynı durumda. Çay demi ile masaj yaptık gözüne biraz ve hafifletti gibi. Kabuğunda yumuşama ve kabuk altında pembeleşme yok. Iştahı aynı normal düzeyde. Ne yapabilirim sizce? Çok tedirginim acil dönerseniz çok sevinirim...

Son düzenleme:
Foruma hoşgeldiniz.

Eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

İltihabı atana kadar devam edin. Sağlam gözünede 1 damla damlatabilirsiniz.

Suyunu mümkün olduğunca temiz tutun. Tabanda taş çakıl gereksiz dekor varsa çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Tabanda 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum kullanıyoruz. Vitasand pro78 marka sarı silis kum ölçü olarak uygun. Geçmiş olsun.

Foruma hoşgeldiniz.

Eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

İltihabı atana kadar devam edin. Sağlam gözünede 1 damla damlatabilirsiniz.

Suyunu mümkün olduğunca temiz tutun. Tabanda taş çakıl gereksiz dekor varsa çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Tabanda 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum kullanıyoruz. Vitasand pro78 marka sarı silis kum ölçü olarak uygun. Geçmiş olsun.
2 gündür dediklerinizi uyguluyorum ve kaplumbağamın gözleri bugün açıldı ve eski dinçliğine döndü. Cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

3 gün daha devam edin. Kalıntı kalmışsa temizlensin.

Geri