Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankara içi dostlarımı veriyorum

necro06

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar ankara içi 2 adet kaplumbağamı sahiplendiriyorum. Gereken herşeyim var uvb lamba vs. fakat ilgilenemiyorum okulum iş derken yetişemedim. İyi bakacak birine kaplumbağalarımı ücretsiz vereceğim. Diğer tüm ekipmanları ise uygun fiyattan vermeyi düşünüyorum. ayrıntılı bilgi için bu linkten iletişime geçin
http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kaplumbaga-dostlarimi-sahiplendiriyorum-198122895/detay

Cvp: Ankara içi dostlarımı veriyorum

sadece kaplumbağaları verirseniz gönüllü ben alabilrim 6 tane daha kapluşum var kaplumbağa çiftliği kurmak istiyorum bende ankarada oturuyorum

foruma hoş geldin asiye. elinde şu an 6 adet mevcut. bunlar için en az 800 litrelik akvaryum gerekecek bu imkanın var mı ? yok ise elindekileri de çıkarmak zorundasın. burada amacımız heves değil elimizde mevcut olan hayvanlar için en güzel ortamı sağlamak.

detaylı bilgi için bu konuyu okumanı tavsiye ederim.
mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

şuanki akvaryumum 50 cmlik cem ama haziran temmuz ayı gibi 1000 litrelik akvaryum kurucam 4 metre genişliğinde olucak yerim var yani 6 tane kapluşumda 1 tanesi dışında 5 tanesi 3-4 yaşlarındalar :)

böyle bir sistem yaptıracak isen çok güzel olur. seni kaplumbağalar hiç büyümeyecekmiş gibi çok almaya çalışanlardan sandım kusura bakma. yalnız altına yaptıracağın mobilyayı kendin yaptır. normal ağırlığın 100-200 kilo fazlasını taşıyacak kadar sağlam olsun. profil iskelet. ahşap mdf. ben akvaryumculardaki mobilyalardan pek haz etmiyorum. eğreti duruyor. bir de koyacağın yer kiriş üstü veya hemen yanında olsun. tabana binecek yükü rahatlatır. ölçüsünü belirleyince buraya yazarsın. uygun cam kalınlığı kayıt kuşak durumlarını cam üstü kuru alan vs. müzakere edelim.

asi kız' Alıntı:
şuanki akvaryumum 50 cmlik cem ama haziran temmuz ayı gibi 1000 litrelik akvaryum kurucam 4 metre genişliğinde olucak yerim var yani  6 tane kapluşumda 1 tanesi dışında 5 tanesi 3-4 yaşlarındalar :)

400 cm genişliğindeki bir akvaryum için 1000 litrelik demek diğer ölçülerden kısmak anlamına gelir.
Analitik olarak canlandırırsak;
Akvaryum boyu X ekseni (?)
Akvaryum yüksekliği Y ekseni (?)
Akvaryum genişliği Z ekseni (400 cm)
Yeriniz varsa;uygun gelecek şekilde kare bir akvaryum yaptırabilirsiniz.

Bir kez daha okuyunca cümleden 4 metrelik yer olduğu anlamını da çıkardım.
Bunun için de uygun bir tasarım yapılabilir.

Örnek
mailto:/yP9ZJa.jpg

Bende ilk odontochelys gibi dusunmustum fakat yer 4 metreyse guzel bir tasarim yapilabilir projeden once fikrimizi alirsaniz iyi olacagini dusunuyorum bende de bu boyutlarda bir akvaryum oldugu icin yardimci olabilirim

4*4 metre yaptırayım diyorsun doğru anladım sanırım bu sıkıntılı olur. orta kısımları temizleyemezsin içine girmek gerek. en az iki dış filtre veya çift taraflı büyük sump sistem lazım. koyacağın kum tek başına nerdeyse 1 tona yakın olacak. gerçi bölmeli değişik birşey mi yapacaksın bilmiyorum. orta kısma geniş dağ biçiminde kuru alan yaparsan su kenarlarda yoğun olur. ama bu seferde lambalar için ortaya uzanman gerekecek. dikdörtgen bir tasarım yerinde olur. çünkü bu yapacağın akvaryum 10 tona yakın yük bindirecek. bunu sadece bodrum kata koyabilirsin.

Abi akrilik silindir kaplumbağa için kullanışlı olurmu? Ben seneye yapacağım akvaryumu öyle düşünüyorum da acaba nasıl olur?

kokusu var mı salınım yapabilecek gibi değilse olur. bir de kayganlık derecesi önemli tutunduğunda kayarsa işe yaramaz. oklava da olur. ama su içine girecek mutfakta bir daha kullanılmaz. veya öyle bir şeyin sapı. tahta yada plastik sap.

kadir akvaryumu mu öyle yaptırayım dedin ben tutunma yeri için söylüyorsun anladım.

dairesel akvaryum kullanışlı olmaz. pleksiden mi yapayım diyorsun. o cama göre biraz pahalıya gelir. ama hafiftir. diğer taraftan sağlıklı olan da camdır

Anladım abi görüntüsü çok hoş oluyor diye istiyordum ama daha önce etrafımda hiç kullanan görmedim.Geniş kare gibi akvaryumları beğeniyorum.Ortada güzel bir adası olan geniş bir akvaryum düşünüyorum.Dikdörtgenler çok klasik oluyor. :)

ben kendi akvaryumumu tay-murda yaptırmıştım. orada da dört yapraklı yonca biçiminde yaptırmıştı birisi daha sonra almaktan vazgeçmiş. görünüşüne baktığında değişik şeyler var ama iş bakım temizliğe gelince dikdörtgen kaçınılmaz oluyor.

pleksi kırılma olayı olmadığı için sağlam eriterek komple yapıştırdıkları için ek yeri yok buda biraz daha ince olmasına olanak veriyor. yalnız kalitesine göre zamanla matlaşma olabiliyor. çizilmeside cabası. zamanında pleksiden kuru alan yaptırayım dedim adamın verdiği fiyata akvaryum yaptırırsın.

Anladım abi sağol :) Bu durumda kare cam akvaryum düşünücem.

ben kare akvaryum hiç düşünmemiştim bombeli dikdörtgen klasik bir şey aklıma gelmişti ama öneriniz için teşekkür ederim düşünebilrim mantıklı geldidediğiniz..

asi kız' Alıntı:
ben kare akvaryum hiç düşünmemiştim bombeli dikdörtgen klasik bir şey aklıma gelmişti ama öneriniz için teşekkür ederim düşünebilrim mantıklı geldidediğiniz..

ben şuan baba evindeyim özel durumum var onu halledeyim ilk işim kapluşlarıma akvaryum yaptırmak düğün vs işleirmiz varda sonrasonda eşimle birlikte akvaryum yaptırıcaz o benden daha meraklı bakmaya :)

Geri