Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankara içi yavru kapmlubağa sahiplenmek istiyorum

sükunet48

Yeni Üye
Küçük yeğenime yavru kaplumbağa sahiplenmek istiyorum. Kaplumbağaları çok seviyor ve bir kaplumbağasının olmasını çok istiyor. Onunla birlikte büyüsün. Ankara içi olursa çok güzel olur.

7 yaşından küçük ise sakıncalı salmonella bakterisi taşırlar. Bu yaş altı için öldürücü noktaya varabilir.

Kaplumbağa bakımı balıklar kadar kolay değildir. Ebeveyn desteği olmalıdır. Özellikle temizlik konusunda yardım gerekiyor.

Kaplumbağalar büyüdükçe ekipman, akvaryum vs. Buna paralel olarak büyüyecektir. Bu maliyetleri de göz önünde bulundurun.

Alttaki linkte detaylı bilgi mevcuttur. Bu konuyu okuyun ve yeğeninize de anlatın. Bu şartları sağlayabileceği ve sorumluluğu taşıyabileceği taktirde alın. Aksi halde isteme ya da heves etme ile bu iş olmuyor. Hayvan heba olmasın. Buna bağlı çocuğun psikolojisi de bozulmasın. Hediye noktasında az hayvan ziyan olmadı.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Cem bey ben de 4 yaşında çocuk var iki tane de kaplumbağa var ama hiç ellemiyor bir sorun olur mu?nasıl önlem alabilriZ

Çocuğunuzun uyuduğu odaya akvaryum yakın olmasın. Nem yoğunlaşması, astım problemine yol açabilir. Hayvanlara yanınızdayken baktırın. Tepeden yem attırabilirsiniz ama işlem sonu ellerini yıkayın. Çok yakın tutmayın uzanıp parmaklarını ısırmasınlar. Yada suya temas etmesin. Hayvanların yem verme sırasında su sıçratma durumunada dikkat edin.

Akvaryum temizliği sırasında ister istemez cama su temas eder. Çocuklar bakarken cama yapışır, dokunur. Bu sebeple cam temizleyici bir ürün ile bu arabalarda kullanılan çok amaçlı temizleyicilerde olur. Yeterince sıkıp fazla değil sadece bu işte kullanılacak pamuk havlu yada bez ile silin. Bunu yaptığınızda hayvanlar su içinde olsun ve oda penceresini açın. Ürünün kokusu ve yaydığı zerrecikler hayvanlara iyi gelmez.

Akvaryum temizliği sırasında da akvaryum önüne yere de çarşaf, bez eski perde vs. Serin yere dökülen su, pislik vs. Halıya temas etmez.

Çok teşekkürler Cem bey aynen uygulayacağım,zaten oğlum bu konuda bana çekmemiş hayvanlarla hiç ilgilenmez akvaryumun yanına bile gitmez

Geri