Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankara'da kaplumbağalar için gerekli malzemeleri satan yer

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Herkese merhaba,

Ankara'da gerekli temel malzemeleri alabileceğimiz, uygun fiyatlı bir yer tavsiye edebilir misiniz?

RE: Yardım

hoşgeldiniz foruma.. kaplumbağalarınızla uzun yıllar beraber olursunuz umarım..

ankarada en uygun fiyata akvaryum malzemelerini ulus akvaryumcular çarşısından temin edebilirsiniz.. akvaryum büyüklüğüne göre değişmekle beraber şimdilik 30-40 litrelik bir şey düşünürseniz 25-40 tl arasına, filtreyi 10-15tl, ısıtıcıyı da 10-20 tl arasında bulabilirsiniz.. kuru alanı asma kat şeklinede ya da bir kaya ile yapabilirsiniz.. ısınma lambası zaten bildiğiniz ampüllerdir.. lamba, kuru alan ve dip malzemesi (düşünüyorsanız tabi temizlik açısından dip malzemesi kullanmayadabilirsiniz) çok fazla tutmayacaktır.. yem ve vitaminde sera ve tetra marka önerirm internetten fiyatlarını araştırabilirsiniz fikir olması açısından.. yemin türüne ve büyüklüğüne göre değişmekte fiyatları.. tüm bunlarla beraber toplam 60-80 tl arasına herşeyiyle tam bir akvaryum kurabilisiniz kaplumbağalarınız büyüyünceye kadar bayağ idare edecektir sizi.. ancak ilerde akvaryumu değişmek istemezseniz baştan daha büyük bir akvaryum da alabilirsiniz.. umarım yardımcı olabilmişimdir..

bir de konunuzun başlığını yardım olarak değil de sorununuzun tanımı olcak şekilde düzeltirseniz daha sonra arama yapan arkadaşların ulaşabilmesi için de kolay olur.. teşekkür ederim şimdiden..

Alacağımız akvaryumun dibine ne tür bir kum gerekir? Ayrıca bitki koymamıza gerek var mı?

asma kat şeklindeki kuru alanla ilgili örnekler forumda da mevcut buraya da bir kaç fotoğraf koyuyorum yine de.. umarım yardımcı olur..

mailto:/Editor/assets/wtakvaryumu-1.jpg

taşlarla ilgili bir kaç örnek fotoğraf..

mailto:/albums/t221/pinar1112/kurublge-yan2.jpg

mailto:/~dtkirkpa/stuff/tank1.jpg

dip malzemesini kullanmak size bağlı.. kullanırsanız yutamayacakları büyüklükte iri çakıl taşları uygun olacaktır.. ve taşların keskin yüzeyli taşlar olmamasına dikkat etmelisiniz... bitki de seçiminize bağlı.. koyarsanız su içinde dinlenme alanı oluşturur kaplumbağalarınıza.. fakat bitkileri ilk koyduğunuzda dikkat etmelisiniz yememeleri konusunda.. ve sağlam kopmayacak bitkiler kullanırsanız daha iyi olur..

Ben genelde Selanik Caddesinin, Yüksel ile kesiştiği yere yakın olan akvarvumculardan alıyorum malzemelerimi kimine akvaryumu yaptırdım kiminden iç malzemelerini ve yemlerini alıyorum. Halin oradaki akvaryumcular bana biraz uzak kalıyor ve yolum hemen hemen hiç oralara düşmüyor.

Umarım kısa süre içerisinde tam olarak adapte olurlar. Şu anda vücutları suda, kafaları dışarıda rahat rahat uyuyorlar.

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler. Bu site olmasaydı büyük ihtimalle plastik bir kabın içinde bakacaktık kapluşlara.

Daha alışamadıkları için yemlerine bakmıyorlardır eminim en kısa zamanda yerler:)

Bir tanesine 2.günde elimle yem vermeye başladım, artık elimden yiyor fakat diğeri eskisi kadar sık olmasa da hala depresif davranışlar sergileyebiliyor. Bugün ilk defa bir tane çubuk yemlerden yediğini gördüm, ona bile çok sevindim. Diğerine ne kadar verirsen yiyor.

Geri