Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ankaradan kaplusuma bakicak birini ariyorum

Beril

Bronz 5 Üye
3 tane kaplumbagam var ancak ortanca olan kucugu ve buyugu surekli isiriyor. Ayaklarini kanatiyor her turlu seyi denedim malesef anlasamiyorlar. Digerleri ona hicbir sey yapmadigi halde o surekli onlarin ayaklarinin pesinde. Akvaryumlarini ayirmayi denedim ama kucuk kaba sigamayacak kadar buyuk. 13.5 cm kabugu var. Gayet saglikli ve guzel bi kaplus:( cok uzuluyorum ama ayirmak zorundayim ayaklari yara olucak ve hepsi mikrop kapicaklar. Ankarada yasiyorum eger bakabilecek biri varsa lutfen bana ulassin.

Cvp: Ankaradan kaplusuma bakicak birini ariyorum

üstünlük kuruyo aklı sıra işte.. belki geçer ne zamandır saldırıyo vazgeçmiyomu hiç

Sahiplendirene kadar dahi ayrı bir saklama kabına almalı. Bu şekilde yaralanmalar kaçınılmaz gözüküyor. Malesef kaplumbağaların kavga ihtimalini baştan düşünmek gerekiyor.

akvaryum düzenin nasıl silis, bitki, mango kökü var mı ? akvaryum hacmi küçük mü ? yemlerini yeterli oranda veriyor musun. yeşillik veriyor musun. deri veya kabuk değişimi var mı ? her ikisine dalaştığına ve diğerleride tepki vermediğine göre hayvan öngörülen durum harici bu sebeplerden birinden dolayı da asabi olabilir.

Hayir hicbir sekilde duzelme olmadi. Kaplumbagam buyuk, saklama kabinda bakilabilcek durumda degil suan kocaman akvaryumdan kucuk kaba gecince zaten yemek bile yemiyor bunalima giriyor. Kucukken anlasiyorlardi simdi surekli isiriyor sonradan boyle oldu. Aslinda erkek de degil disi ama niye boyle bilmiyorum.

1 metre uzunlugunda akvaryumum var isiticilari su temizligi icin motorlari isitici lambalari bide ayakli 30 cm uzunlugunda adalari var. Kum ve tas kullanmiyorum zeminde hicbir sey yok sulari daha temiz oluyor. Raffy p karides bide jbl nin bitkisel bi yemini kullaniyorum. Ayrica marul yiyorlar haftada bir kac kez.

silis kum ve bitki al. hayvan bu şekilde vakit geçirir. eşelenir, debelenir. mangoda gerekli malzeme zamanı geçmiş bile. bunların hepsi hayvanların ihtiyaç duyduğu ürünler. hayvanı meşgul edecek bir şey olmadığı için diğerlerine sap oluyor. bir de kabuk veya deri kaşıntısı varsa bu ciddi sinir yapar. bunları aldığında hırçınlığı azalacaktır.

silis katı yem yediğinde yiyerek öğütmesini; bağırsaklarında parazit varsa onları atmasını ve şeşlenirken alt bağa kaşıntısı ile bacaklarındaki eski derileri atmasını kolaylaştırır. altına pislik almaz kir yüzeyde kalır ve eşelediklerinde havalanan kir filtre tarafından çekilir.

ipek yapraklı bitki enli olmalı. bu saklanmalarını aralarından geçtiklerinde boyun ve bacak derilerini atmalarını ve yüzeye yakın boyda olmaları sayesinde üzerine basıp başı dışarda vücutları içerde uyumalarını sağlar.

mango kökü altına girip üst bağadaki eski plakaların atılması ile birlikte kaşıntısını almada gereklidir. bunları kısa zamanda temin etmelisin.

Ben konyadayım ama baya yakınım da siz 18+ birine vermek istiyorsunuz herhalde değil mi?

Dişiyse sahiplenebilirim ama nasıl gelir gider onu bilmiyorum malesef

izmire gideceğim zaman belli olsa bırakırdım sana yaşarcan belli değil ne zaman gideceğim.

Konunun sahibinden haber gelmedi abi en azından iyi bir şekilde otobüsle gelebilirdi diye düşünmüştüm .. Şansım yok bu konuda

Abi uzakta olduğun için kötü bu durum.Böyle durum olacağını bilseydim eskiden burda dişi büyük kapluşlar satılıyodu.Alırdım sana vermek için :breh:

sahibi elinde bir 3 ay daha tutsa alır getirirdim.

yaza yeni fırsatlar doğar inşallah :)

Geri