Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

antibiyotik tedavisi ile ilgili..

pıtırım

Altın 3 Üye
arkadaşlar tam olarak tarihini bilmiyorum ama vize zamanımda pıtır hastalanmıştı ve 1 hafta veterinerin hazırladığı ilaçla antibiyotik tedavisi uyguladım. Tedavi sonucunda iyileşti ve yaklaşık 2 ay sonra final zamanımda tekrar hastalandı ve yine veterinerin hazırladığı ilacı uyguladık 1 hafta.

Benim sorum şu: antibiyotiğin bildiğim kadarıyla halk dilinde denmesiyle bir yeri düzeltirken başka yeri bozar derler, acaba bu kaplumbağalardabir soruna yol açarmı? neredeyse kısa zamanlar içerisinde antibiyotik kullandık bir soruna yol açmasından endişeleniyorum.

şimdiden teşekürler....

Cvp: antibiyotik tedavisi ile ilgili..

Genelde antibiyotikler karaciğeri yorar. Ama bu daha çok uzun ve yüksek dozda kullanım ile olur. Yani sizin kullandığınızdozda ve sıklıkta bir problem olmaz.

Veterinerin karışımı ney acaba ? akciğer enfeksiyonunu monodoks ve tetradoks geçirir sanıyorum kendimi yapıyor ilacı ?

akciğer enfeksiyonu değildi benim sorunum ilk seferki kanamalı ishaldi ikincisi ise sudan enfeksiyon kapmış dedi gözleri matlaşmıştı. ilk seferde iğne+1 hafta sabah akşam antibiyotik ilaç kullandık ikincide ise yiine iğne+1 hafta günde 3 defa kullandık veteriner hazırladı bu ilaçları neler var bilmiyorum antibiyotik dedi.

Geri