Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Apartman arkasında terk edilmiş su kaplumbağası

• Konbuyu başlatan altuncan
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

altuncan

Guest
[font=arial, sans-serif]Ben oturduğum apartmanın arkasında en alt dairenin güneş görmeyen beton zemininde haline acıdığım su leğeninde yaşamaya çalışan bir kaplumbağa görüyordum. O kadar zavallı bir halde ve sefil koşullarda sürünen bu kaplumbağanın çilesini görmeye artık dayanamayıp apartman görevlisinden kaplumbağa sahibinin telefonunu istediğimde daireden taşındığını hayvanı da terk ettiğini söyledi. Ben yiyecek sebze ve meyve gönderdim ve hayvanı doğaya bırakma planları yaptım. Hatta yarın bir göl kenarına götürüp bırakacaktım. Ama öncesinde internette bir araştırdım[/font][font=arial, sans-serif] ve sitenizden[/font][font=arial, sans-serif].d[/font][font=arial, sans-serif]oğada yaşayamayacağı ve eko sistem için de uygun olmayacağını ö[/font][font=arial, sans-serif][font=arial, sans-serif]ğ[/font][/font][font=arial, sans-serif]rendim[/font][font=arial, sans-serif]. S[/font][font=arial, sans-serif]izden bu hayvana yardımcı olmanızı [/font][font=arial, sans-serif]rica ediyorum. Hayvan 10 cm civarında sanırım. Durumu acil yardım gerektiriyor, bu koşullarda aksi takdirde çok yaşayabileceğini sanmıyorum[/font][font=arial, sans-serif] [/font][font=arial, sans-serif].[/font]

Sağ duyunuz için başta teşekkür ederim. Hayvanın yanakları kırmızı ise restir. Hayvanı evde doğrudan güneş altında olmayacak fakat sıcak olan bir odada tutun. Meyve baharatlı tuzlu acı gıdalar vermiyoruz. Marul kıvırcık haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz sahiplendiriline kadar sera raffy P yem alıp verebilirsiniz 250'lik kutudan. Aşağıda verdiğim linki okuyup minimum düzeyde iyileştirme yapmanız iyi olacaktır. Bulunduğunuz adresi de verirseniz iyi olur. Mümkünse bir resimde ön ve üstten.
mailto:/forum/konu-slider-turu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu.html

Cvp: Apartman arkasında terk edilmiş su kaplumbağası

altuncan' Alıntı:
[font=arial, sans-serif]Ben oturduğum apartmanın arkasında en alt dairenin güneş görmeyen beton zemininde haline acıdığım su leğeninde yaşamaya çalışan bir kaplumbağa görüyordum. O kadar zavallı bir halde ve sefil koşullarda sürünen bu kaplumbağanın çilesini görmeye artık dayanamayıp apartman görevlisinden kaplumbağa sahibinin telefonunu istediğimde daireden taşındığını hayvanı da terk ettiğini söyledi. Ben yiyecek sebze ve meyve gönderdim ve hayvanı doğaya bırakma planları yaptım. Hatta yarın bir göl kenarına götürüp bırakacaktım. Ama öncesinde internette bir araştırdım[/font][font=arial, sans-serif] ve sitenizden[/font][font=arial, sans-serif].d[/font][font=arial, sans-serif]oğada yaşayamayacağı ve eko sistem için de uygun olmayacağını ö[/font][font=arial, sans-serif][font=arial, sans-serif]ğ[/font][/font][font=arial, sans-serif]rendim[/font][font=arial, sans-serif]. S[/font][font=arial, sans-serif]izden bu hayvana yardımcı olmanızı [/font][font=arial, sans-serif]rica ediyorum. Hayvan 10 cm civarında sanırım. Durumu acil yardım gerektiriyor, bu koşullarda aksi takdirde çok yaşayabileceğini sanmıyorum[/font][font=arial, sans-serif] [/font][font=arial, sans-serif].[/font]

şehir, ilçe gibi bilgileri paylaşırsanız daha hızlı bi iletişim kurulabilir. mümkünse iletişim bilgisi ekleyin.

arin' Alıntı:
altuncan' Alıntı:

şehir, ilçe gibi bilgileri paylaşırsanız daha hızlı bi iletişim kurulabilir. mümkünse iletişim bilgisi ekleyin.
İstanbul Beşiktaş merkezde e-mail adresim [email protected]

Kaplumbağa bir yuva buldu. İlginiz için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri