Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Apartmanın Bahçesinde Bulduğum Dev Kaplumbağa

akvaryumlove

Bronz 3 Üye
Apartmanın bahçesinde bulduğum dev kaplumbağanın,Fenerbahçe parkında biten mutlu sonu :)
Nerden geldi ne oldu bilmiyorum ama sabah bahçede buldum.Kediler peşinde idi.Aldım Fenerbahçe parkına bıraktım:)İşte resimler.Orada artık kuşlar tavşanlar köpekler kediler ördekler ile mutlu bir tabiat ortamında yalayacak.Bilenler bilir İstanbulun en büyük doğal parklarından birisidir.

mailto:/img299/3521/snv32768.jpg

mailto:/img207/478/snv32767.jpg

mailto:/img261/1889/snv32766.jpg

snv32765.jpg

mailto:/img13/9821/snv32764.jpg

mailto:/img299/9320/snv32763.jpg

Hakikaten büyükmüş. Kara kaplumbağalarını da çok seviyorum, bahçeli bir evim olursa mutlaka besleyeceğim.

Bence biraz da şakayla karışık bir tabir olmuş... Dev değil tabii ki de... Bu onun doğal boyutları da bizim kapluşlar bebek olduğundan minicik, bunlar da bize dev gibi geliyor...

Bu arada kedilerin büyük kaplumbağalara zarar verme şansı var mı?

O kaplumbaga kücük yaa:) Dev gibi deil yanî:D Yaptignz gzl bi davranis ama:)

arkadaşlara katılıyorum güzel bir davranış olmuş yaptığınız.

kediler zarar verebilir diye düşünüyorum kaplumbağalar karada oldukça yavaş canlılardır bildiğiniz gibi ve tek savunma mekanizmaları kendilerini kabuklarına çekmek. ancak uygun bir an bulduğunda saldıran kedi zarar verebilir.

RE: Apartmanın Bahçesinde Bulduğum Dev Kaplumbağa

Kediler zarar vermezler bildigim kadariyla fakat kopekler kaplumbagalari et tadinda bir oyuncak olarak goruyorlar bu yuzden iyi yaptiniz diyemiyecegim. Baska bir yere biraksaydin.

Valla dogada nerede karsilasirim hiç bir fikrim yok ama orada hayvanat bahceleri aliyormu..?? Aliyorsa oraya birakabilirdi. Burada kara kaplumbagalarina çok iyi bakiyorlar. Ya orada kedi köpek var dedigi için köpek lafini duyunca tüylerim ürperdi. Iste köpegin kaplumbagaya yapabilecekleri (Marja Kik sürüngen veterinerinin sitesinden alintidir resim)
http://www.kikdierenarts.nl/Images/schildpad%20wond%20hond.JPG

Bilmeden konusmamak lazım bende bilmiyorum hayvanat bahcelerı alıyormu:) O yüzden size sordum.

Sevda hanım hayvanat bahçesi benim olduğum yere 40 km yaklaşık.Götürme gibi bir imkanım yoktu malesef.Bıraktığım yer onun sokak arasında,apartman aralarında dolaşmasından çok daha iyidir.Burada ölüp gidicekti.Hiç olmazsa artık herkezin sevgiyle yaklaştığı doğal ortamında olucak.

MissSevda' Alıntı:
Kediler zarar vermezler bildigim kadariyla fakat kopekler kaplumbagalari et tadinda bir oyuncak olarak goruyorlar bu yuzden iyi yaptiniz diyemiyecegim. Baska bir yere biraksaydin.

Nasıl saldırıyorlar idi bir görseniz.Hayvan şoktaydı.Bir zararları yok yazamazdınız.

akvaryumlove' Alıntı:
MissSevda' Alıntı:

Nasıl saldırıyorlar idi bir görseniz.Hayvan şoktaydı.Bir zararları yok yazamazdınız.

Çok iyi etmişsiniz daha güvenli bir yere bırakmakla. Yapılabilecek şeyler bazen kısıtlı oluyor, 40 km uzun bir yol, hele özel araç yoksa.

Bence siz görevinizi en iyi şekilde yapmışsınız,herkes sizin gibi ilgili olsa keşke :).

çok kötü olmuş
kaplumbağaların doğal hayatı kara ve sudur bu yüzden iyşallah onu hem kara hemde su olann bir yere bırakmıssınızdır

elinden geldiğince yapmışsın yolda görüyorsun tabiata koyuyorsun sonrada şuraya koysaydın yorumları geliyor hiç almasaydı ordan daha kötü olacağı kesindi neyse tebrikler diyim :p

Geri