Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aranızda betta balığı besleyen var mı?

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar forumda benim gibi betta balığı besleyen kaç kişi var? Bir rakam belirlemek istiyorum :) Anket gibi düşünün.

Cvp: Aranızda betta balığı besleyen var mı?

Eskiden besledim sonra arkadaşıma verdim, 3 ay kadar besledim geçen sene :)

Kuzenimin bettasına baktım 2hafta :)

Ben de daha önce beslemiştim. Çok özel ve güzel bir balık...
Geçen gün arkadaşın çocukları için birer tane aldık. Ben denk gelemedim ama çok farklı ve güzel bir erkek crowntail bulursam alacağım :)

30l bir akvaryumda 3 yıl besledim çok cani bir bettadı çok seviyodum ama ısıtıcı bozuldu balık pişti suda

benm kardeşim beta besliyor mollysi ve bir tanede hamile lepistesi var ama lepistes beta yemi yer mi?

lepistes beta yemlerini görmedim ama balıklara genel olarak verilen ağzına sığacak orandaki her balık yemini yer. daha doğrusu büyük yemleri de yemeye kalkar ama yiyemeyeceği için boğulabilir. onu akılları getirmez. yalnız onu diğerlerinden ayrı tutmalısın. yumurtlama kabı veya başka bir akvaryumda. yoksa yavrular çıktığı anda diğerleri saldırıp onu parçalayarak öldürür. ayrıca kendi yavrusunu da yedikleri için yavrulamanın hemen sonrasında yavrulardan ayırmalısın. yavrularına da en başta yumurta sarısı vereceksiniz. sonrasında pul yemi ince ufalayıp verirsiniz.

Ben besliyorum betta. Daha dogrusu ben karamandayken babam kendisi almıs. Beta için sayılan akvaryumlar var 10x10x20 cm ebatlarında. Çok uygun oldugunu dusunmuyorum ama almıs iste. Öyle bir akvaryum içinde 1 tanede batık fıçı var korktugu ürktüğü zaman o fıcının içine giriyor. Onun bakımını annem yapıyor yemini annem verıyor akvaryumunu annem temızlıyor. Akvaryum beta için bile olsa küçük sanırm demi ?

zeki o akvaryum değil resmen düz köşeli bardak. içinde bir de fıçı olunca hayvanın hareket edeceği yer bile kalmıyordur. o akvaryumun en azından 3 katı büyüklükte olanını almak hem hayvan için iyi olur hem de sizin için yüzdüğünde güzel seyirlik. veya o ebatlarda bir fanus.

bu arada babanın işi de hoşmuş balığı kendine almış ama her şeyi annen yapıyor. aman dikkat edin başka hayvana heves etmesin yoksa size patlayacak iş anlaşılan.:smile:

cem' Alıntı:
zeki o akvaryum değil resmen düz köşeli bardak. içinde bir de fıçı olunca hayvanın hareket edeceği yer bile kalmıyordur. o akvaryumun en azından 3 katı büyüklükte olanını almak hem hayvan için iyi olur hem de sizin için yüzdüğünde güzel seyirlik. veya o ebatlarda bir fanus.

bu arada babanın işi de hoşmuş balığı kendine almış ama her şeyi annen yapıyor. aman dikkat edin başka hayvana heves etmesin yoksa size patlayacak iş anlaşılan.:smile:

Onun içinde bir akvaryum bakıcaz o zaman desenize :)

Evet babam mütiştir bu konuda :D Geri götürelim diyorum yok ben bakıyorum ona diyor ama daha hiç görmedim ilgilendigini :D

neyse en azından zahmeti az bir hayvan seçmiş. zeki o zaman damardan gir. madem seyir amaçlı bakıyorsun al güzel bir akvaryum doya doya bak de. su fazla olunca annenin su değişme zamanı da uzar oda kurtarır.

benim annem de babana benziyor bir taraftan kaplumbağaları ver der; öbür taraftan hayvanları sevip konuşurken yakalarım.

Ben şuanda betta besliyorum. 40 lt akvaryumda dibinde kum var. Hindistan cevizinden mağara yaptım. Yapay bitkileri kumun içine yerleştirdim. İsterseniz fotoğrafını atabilirim.

RE: Aranızda betta balığı besleyen var mı?

Bizimkilerde bana bu kadar akvaryumun evde ne işi var diyordu. Ben şehir dışında iken yemlemeye geliyorlar. Babam her seferinde her gün arayıp hangi akvaryuma kaç tane ne vereyim diyor. Artık kağıda yazıp bırakıyorum. Bir gün aradı bana biri bugün gelmedi yem yemeye dedi. Hayvanı tarif etti. Dedim o bazen çekimser olur. Ertesi gün yediğinde sevinmiş :)

sebahattin yapay bitkide ipek yapraklı dediklerimizden kullanırsan daha iyi olur bunlar ipliksi yapraklıdır. plastik bitkiler salınım yapar. hindistan cevizi kabuğu iyi doğal bir ürün.

Geri