Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

aristurtle

qwerty

Yeni Üye
işte aristurtle ve yeni yuvası. evcil hayvan beslemek konusunda ilk ciddi girişimim bu. o yuzden gözünüze çarpan eksiklikleri ve yanlışları söylereniz sevinirim. akvaryuma bir oyun alanı ve ısıtıcı eklemem gerekiyor sanırım.bunun dısında tabandaki renkli çakıltaşlarını çıkarmam gerekiyormu gerçekten?iyi bir görsel malzeme ama aristurtle henüz 1 yasında bile değil yutması mümkün gibi geliyor bana.[attachment=236][attachment=237][attachment=238]

benim bildiğim kadarıyla renkli çakıl taşları zararlı

Oyun alanından kastın içine girip çıkabileceği mağara, kırık çömlek..vs gibi aksesuarlarsa hiç gerek yok. İçine girip sıkışır veya çıkamazsa boğularak ölebilir, onun yerine plastik bitkiler alabilirsin.. Dipteki çakıl taşları fazla ufak, şimdilik yutamasada ilerde büyüdüğü zaman rahatlıkla yutabilir, onların yerine daha büyük çakıl taşları kullanabilirsin, beyaz olanları tavsiye ederim çok şık görünüyorlar..
Isıtıcı alman şart, birde akvarymun içine cama yapıştırılan termometrelerden al, ısının kaç derece olduğundan emin olabilirsin boylece..

Kaplumbaganın kabuğuda yosun tutmuş gibi geldi bana.. Öleyse yumuşak bi fırça yardımıyla ılık suda fırçalayarak o yosunları temizleyebilirsin..

hoşgeldiniz öncelikle.. gayet hoş bir akvaryumunuz var evet renkli taşlar yerine daha iri doğal çakıl taşları kullanmanız güzel olacaktır yutma tehlikesi açısından da iyi olur.. ısıtıcıyı da temin etmelisiniz kısa zamanda.. oyun alanı olarak pek bir şeye gerek yok kuru alanınız da var zaten.. forumda daha çok bilgiye de ulaşabilirsiniz genel bakım hakkında..

söylediklerinizi dikkate aldım ve aristurtle için tekrar düzenledim.sanırım böyle daha iyi oldu.[attachment=239]

evet ısıtıcı da akmışsınız çok iyi olmuş.. taban mazlemesi olarak da iri çakıllarda kullanabilirsiniz ya da boş da bırakabilirsiniz temizlik kolay olsun derseniz..

ya bu benim brokoliyle aynı yuvarlak göz açık renk kabuk..yalnız ben onun fotoğrafını çekemem koşup duruyor

aksam aksam bununla ugrastım 1 saat. photoshop değil, el emegi !! burada daha iyileri var bakın hatta sonrada siz de yapın.

http://www.flickr.com/photos/w00kie/sets/180637/show/[attachment=269]

bana sorarsanız termometre almayın. eğer kaplumba onu kırarsa hem kendine zarar verebilir hem de akvaryumu temizlemek sizin için işkence halini alır. bir de akvaryumun üstünü kapatmanız kaplumbanızın sağlığı için daha iyi olur. böylece soğuk alarak akciğer enfeksiyonuna yakalanma riskini azaltmış olursunuz ;)
saygılar, sağlıklı kaplumbağalar ;)

civalı termometreler için dediğiniz doğru ama petshoplarda genellikle renk değiştiren bant termometreler satılıyor.

evet akvaryumun dışına yapıştırılan şerit termometler kullanılmakta akvaryumlar için..

Akvaryumunuz çok güzel olmuş Üstünün kapatılması için bir çalışma yaparsanız rüzgar akımından etkilenmesi azalacaktır. Üstü kapalı olursa suyun üst kısmından oluşacak ısı kaybını da azaltmış olursunuz.

tesekkurler ılgınız ıcın.fotograflarda acık kalmıs uzerı ama genellıkle kapağı ıle kapatıyorum. dediginiz gibi ısı kaybını ciddi oranda önlüyor.

Geri