Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

arkadaşlar kapluşum akciğer enfeksiyonuna yakalandı

yağız

Bronz 4 Üye
kapluşum akciğer enfeksyonuna yakalandı veterinere götürdüm kış uykusuna yatıyo diyo saaten başka insanlarada sordum o veteriner bişi bilmiyomuş yanlış teşhisi koydu ya akciğer enfeksiyonunun tedavisi varmı nedir

Cvp: arkadaşlar kapluşum akciğer enfeksiyonuna yakalandı

Yağız bey öncelikle Forum kurallarımızda da bulunan Türkçe'yi düzgün kullanalım.
Lütfen mesajınızı düzenleyin.

Hastalık sağlık bölümünü incelerseniz akciğer enfeksiyonu ve tedavisi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Anlamak istemiyorsun galiba..Konu açmışsin daha önce ve sana gerekli yanıtlar verildi.O talimatları uygulamassan kaplumbagan ölebilir.Kış uykusunun sebebi ısıtıcı olmaması.Akciger enfeksiyonun sebebi ısıtıcı olmaması ve soguk algınlığıdır.Talimatları umursamazsan sonuclar kötü olacaktır.

Tedaviden önce ona iyi bakmanız gerekiyor.
Akvaryum ve ısıtıcısı olmadan hiçbir şekilde tedavisi olmayacaktır.

evet dün dedim veteriner yanlış teşhis koydugu için bugün kapluşum ölmüş keşke ölmeseydi çünkü bugün ona akvaryum ısıtıcı filtre her şey alıcaktım ama ne yazikki öldü .. ama bugün her şey aldım akvaryum ısıtıcı ne varsa yarın tasarımını yapcam 2 tane kapluş alcam ama bu sefer tam donanımlı bi evde yaşicaklar siz ne diyosunuz....???

Veteriner dogru teshis koysa bile Ecem'inde dediği gibi ekipmanlar tam olmadan tedavinin olumlu olması mümkün olmuyor.
Tekrar üzülmemek için alırken kaplumbagaların sağlıklı olduguna emin olun :)

evet sağlıklı bi kapluş alıcam ve tam donanımlı bi evleri olacak bu seferr

Veterinerin yanlış teşhisiyle bir alakası olduğunu sanmıyorum. 3 buçuk yıldır zavallı dondu ve ciğerleri buna dayanamadı ..

evet çok doğru sölüyosun

Bütün ekipmanlarınızı tamamladığınızda alın kaplumbağaları. Kuru alanınız var mı ?
Melisinde dediği gibi alırken kaplumbağaların önceden nasıl bakıldığını bilmekte önemli.

evet doğru sölüyosun kuru alanı yok yapıcamda o hazırmı oluyo pet şoptanmı alınıyo benmi yapıcam yardım edermisin

İstersen hazırda alabilirsin kendinde yapabilirsin. Petshoplarda Turtle bank adında benimde kullandığım bir kuru alan satılıyor. Bunun dışında mango kökü gibi çeşitli kuru alanlar mevcut. Fakat Turtle bank dışında birşey alırsan su seviyesini yüksek tutman çok olur.

Bunun dışında eğer kendin yapmak istersen verdiğim linklerde çeşitli örnekler mevcut :

mailto:/forum/Konu-yeni-kuru-alanim--4613.html
mailto:/forum/Konu-buyurun-bir-kuru-alan-projesi-de-benden.html
mailto:/forum/Konu-desteginizle-calismam.html
mailto:/forum/Konu-2012-model-kuru-alanimiz.html
mailto:/forum/Konu-bu-da-benim-akvaryumum-ve-kuru-alan.html
mailto:/forum/Konu-plexiglass-akrilik-levha-ile-kuru-alan-ve-kaplusumun-yeni-mekani.html
mailto:/forum/Konu-kuru-alan-ve-degisiklikler.html

çok güzel olmuş 4.ncü resimdekini nasıl yaptın anlatabilirmisin

Bunlar benim yaptığım alanlar değil. Bu sitedeki arkadaşların çalışmaları.

Geri