Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bakım ortamı ?

ßusra

Gümüş 2 Üye
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
183
Siz kaplumbağanıza nerde bakıyorsunuz.Hangi ortamda ?
Ben arka balkonumuzda besliyorum,benden başka pek kimse girip çıkmaz.=) Kiler olarak kullanıyoruz ve sıcak bir ortam.Ben kaplumbağalara onlara ait bir ortamın olması gerektiğini düşünüyorum.:)
Peki sizin düşünceleriniz nedir ve ortamınız nasıl ?
 
Ben akvaryumumu çalışma masamın üzerine kurdum ve çalışacak yerim kalmadı klavye yerinden başka... Masam onun gibi bir şey oldu... Gelecekte de salonumun tam ortası ya da bir köşesi(100*200*60) lık bir alanın sahibi olacak...
 
Zaten bizim salonumuz güneyde olduğu için kaplumbağa yetecek kadar güneş alıyor. Bu bana ve cesuruma(kapluşuma) bu ışık yetiyor.:D
 
Bizim paludaryumda eskiden salonumuzun güneş alan kısmında duruyordu.Ama kuru alana pek çıkmıyorlardı.Bende korkuyorlar heralde diye düşünerek kilere taşıdım.Şimdi kara alanda keyifli keyifli kurunmalarını uzaktan izliyorum ki keyiflerini bozmayayım diye =)
 
en iyisini yapmışsın bizim balıklar salonda durduğu için kaplumbağalar benim odamda kalıyor :D
 
Geri
Üst