Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bakım...

FatihveMavis

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar benim kapluş 6-7 aylık filan ve kabuk boyu ortalama olarak 7 cm civarı...Bu normal mi?Birde sizin kapluşlarınızın yaşı ve kabuk boyları ne kadar?

ben kaplumbağamı aldığımda 3,4 aylıktı.Şimdi 1 yasında kabuk boyu 6,5 cm.Sizin söylediğiniz kabuk boyu yaşına göre biraz fazla gibi geldi bana...

fazlasıyla sağlıklı merak etmeyn hatta ortalamanında biraz üzerinde :) ancak bundan sonra daha yavaş büyüycektir ilk 8-9 aylarında oldukça hızlı büyüyorlar

merhaba göruntu 10 göruldugu gibi kapluşum yarıya kadar cıkıyor bazende tam cıkıyor bu kendi istegine mi baglı oluyor acaba cıkamıyor mu? onun için göruntu 10 daki taşa cıkıyor bu taşa göruntu 12 deki beyaz taşlardan slikonla yapıştırsam nasıl olur

o kayaya tutunmus ama tırmanamamıs gibi geldi bana cünkü cok pürüzsüz ve yuvarlak. genelde canları istedigi gibi davranıyorlar sadece tasa tutunması problem değil fakat büyük ihtimalle sizinki üzerine cıkamıyodur. silikonla tas yapıstırmanızı önermem, pürüzlü ve daha egimli daha rahat trmanabilecegi bir kaya almanız daha saglıklı olur bence; )

bu arada benimki de 1 yasında, ve biraz önce ölctüm tam olarak 7 cm : )

:D bn o taşları almadım daaaa köye gitmişitm dogal taşlar onlar ordan topladım bir sürde attım birazcıgını ama istedigi zamnda cıkabiliyor

Geri