Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

baktığınız kaplumbağaların yanıda bir yer daha yokmu ya

azul

Yeni Üye
bakımında zorlandığım biraz büyük bir kaplumbağam var.verebileceğim bir yer arıyorum ve tabiki herhangi bir ücret talep etmiyorum.istanbul şişlideyim.evet onu seviyorum ama bakamıyorum.bu kadar kaplumbağa severin ve düşünenin içinde onu alabilecek birileri iki gündür çıkmadı.ozaman bana lütfen ne yapmam konusunda yardımcı olun.bana söylendiği gibi herhangi bir dereye falan bırakmak sadece onu öldürmek ölür.bunuda yapmak istemiyorum. biri bana yol göstersin lütfen

Buraya gelen insanların çoğu kaplumbaga aldıkdan sonra geliyor o yüzden kaplumbaganıza bir yer bulmanız biraz daha zorlaşıyor çünkü 2 kaplumbaga geçinebilir ya da geçinemezler, geçinemezlerse birbirlerine büyük zararlar verebilrler hal böyle olunca buna cesaret edebilen, bakımını karşılayabilcek az insan çıkıyor.
Bence siz uygun ekipmanları alın ve kendiniz bakın oldukca duyarlı birine benziyorsunuz onu baskasına emanet etmek o kadarda kolay değildir heralde :)

akvaryumum var bi arkadaşımdan temin ettim ocak ayından beri bende zaten isteğim dışı bir hediyeydiler iki tanelerdi ve biri sebebini bilmeden öldü malesef ve ben kendimi sorumlu hissediyorum.ayrıca kokularına ne yaparsam yapim engel olamıyorum daha doğrusu artık kokularına değil kokusuna.motorunu vitaminini herseyini aldım.ama 6 kişilik bir ailede tek seven ben olduğum için ve kokusu herkesi rahatsız ettiği için ayrıca diğeri öldüğü için doğru bakamadığıma inanıyorum.zaten başakasına emanet etmek anca boyle bi yerde doğru bir karar olur ve doğru biri bulunur diye istediğim bişeydi.yinede alakadar olduğunuz ve neden bu kadar seven insanın içinde bi kişinin almaya teşebbüs etmediğini açıkladığınız için teşekkür ederim.

İyi bir filtreyle o kötü kokuyu yok edebilirsiniz yok edilemicek birşey olsa inanın kimse bakmaz :) ama kendi kararınız saygı duymak lazım:) Rica ederim

mailto:/forum/buyuk-kaplumbagami-ucretsiz-verebilecegim-bir-yer-ariyorum-t-1753.html

Burdan bakabilirsiniz :)

kusura bakmayın geç cvp verebildim.maillerime bakma fırsatım olmadı.bir tane kaplumbağam var diğeri malesef öldü.yaşını hiç bilmiyorum cinsiyeti içinde dişi olduğunu söylemişlerdi ama bundanda emin değilim.boyuysa 15 cm.

Geri