Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

balıklar ve kapluşlar

vicdan

Bronz 2 Üye
ben küçükken bir balık almıştık. şu cam fanuslar olur ya ona koydum.

şimdi bir kapluşum var.
kapluşları plastik kaplara koyarsan ölür, balıkları da o cam fanuslara koyarsan da ölür mü?
(benim 2 tane balığım vardı. biri sürekli yem yiyordu. yanındaki balığın hakkını bile:) biri çok yemekten diğeri açlıktan öldü:):(

vicdan' Alıntı:
ben küçükken bir balık almıştık. şu cam fanuslar olur ya ona koydum.

şimdi bir kapluşum var.
kapluşları plastik kaplara koyarsan ölür, balıkları da o cam fanuslara koyarsan da ölür mü?
(benim 2 tane balığım vardı. biri sürekli yem yiyordu. yanındaki balığın hakkını bile:) biri çok yemekten diğeri açlıktan öldü:):(

Ölmez sadece biraz deli olur yüzüyorum ve halen bir yere varamiyorum diye o yüzden tavsiye edilmiyorum. Ben japon baligimi 2 sene fanusta beslemistim sonra öldü okadar agirlasmisti ki ölürken ters dönecegi yerde dibe inmisti :(

Balığınızın türünü söylerseniz daha net cevap verebiliriz. Bazı türlerin fanusta yaşayabilmesi tıpkı kaplumbağaları plastik kaba koymak gibidir.

Japonlar 22-24 derecelerde yaşarlar genelde, eviniz sıcaksa sıcaklık açısından sorun olmaz fanusta yaşaması ancak tabi ki akvaryumun yerini de tutamaz. Şahsen hiç bir balığa fanusta bakılmasından yana değilim.

aragorn' Alıntı:
Japonlar 22-24 derecelerde yaşarlar genelde, eviniz sıcaksa sıcaklık açısından sorun olmaz fanusta yaşaması ancak tabi ki akvaryumun yerini de tutamaz. Şahsen hiç bir balığa fanusta bakılmasından yana değilim.

bazı ülkelerde balıklara fanusta bakılması yasaklanmış.

hayır esasında japon balıkları 22 derecenin altında rahat rahat yaşarlar ama hava azım onlara fanısta bakacaksanız küçük bi havataşı almanız gerekir sırf fanus diyorsanız beta alın

50 cm bir akvaryum iç filtre ve birde dibe kum alın.Bakın balık nasıl büyümeye başlıyor.Ayrıcada fazla bişey değil araştırırsanız 40 tl ye bitirebilirsiniz.

Fanus dediğiniz şey yuvarlak akvaryum gibi olan şey mi?Hmm..benim hiç aklıma gelmemişti.Bir ara alırım belki..

Geri