Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Balıklarla Kaplumbağa yaşar mı?

rwaw91

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben yavru 2 adet kaplumbağa alacağım benim şuan ki akvaryum bombeli 100cm 150 litre akvaryumda 2 adet papağan balığı 4 adet yunus balığı 3 adet ciklet var ben burda kaplumbağada beslemek istiyorum şimdilik kaplumbağalar büyüyene kadar şuan yavru kaplumbağa olduğu için balıklara saldıracaklarını düşünmüyorum ama peki diğer balıklar yavru kaplumbağaya saldırır mı? kuyruğuna felan papağan balığı biraz büyük saldırır mı kaplumbağaya akvaryumda saklanacak alanda var kaplumbağalar büyünce balıkları ordan alıcam.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Balıklarla bir arada olmaz. Farklı ısı değerleri ve yemleri var. Aynı yeme hücum etmeleri durumunda saldırı altında kalabilirler. Uzuv kaybı yaşayabilirler. Balıklar iriyse hayvanlar strese girer kuru alandan inmek istemezler. Kısaca durum uygun yaşam ortamı sağlamıyor. Büyüdüklerinde ise ciklet balıkları kovaladıklarını biliyorum. Bir arkadaşımız denedi koymasıyla kovalamaları bir oldu hayvanı ellerinden zor almıştı.