Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Baloncuk yutma?

sukaplumbagam1

Bronz 5 Üye
Merhaba 16-17 cm kabuk boyunda bir su kaplumbağam var. Ben odadayken(yemini ben veriyorum) sürekli su yüzeyinde baloncuk çıkarıyor. Suyu ısırıyor gibi diyebilirim. Sanki yem varmış da onu ısırıyormuş gibi su yüzeyinde yapıyor. Baloncuk patlama sesi geliyor yani. Işık kapalıyken ya da ben içeride değilken yapmıyor. Gece uyurken hırıltı vs bir ses de yok. Acaba akciğer enf. mi diye telaşlandım ama forumdaki yazılara bakınca pembelik yok alt kabukta daha bugün temizledim fazla plakaları. Bir iki hafta olmadı gerçekten güvendiğim bir veterinere de götürdüm hiçbir sıkıntı yok gayet sağlıklı dedi. Ne yan yüzme var ne de göz şişmesi halsizlik iştahsızlık. Bu sesi neden yapıyor? Dikkat mi çekmek istiyor?

Baloncuğu ağzından çıkarıyor ise bir nevi oyun amaçlı. Hayvan kendini meşgul ediyor. Bunu daha çok küçükler yapar.

Burundan çıkarıyorsa içine su kaçmıştır. Tıkalı olduğunda da ağzından su alıp burnundan çıkarırlar.

Su altında uyurken burunlarına su kaçmaması için burun ucunda hava kabarcığı tutarlar. Bu aynı zamanda sudaki titreşimleri de algılamalarını sağlar.

Tabanda silis kum yoksa al. Hayvan eşelenip vakit geçirsin. Vitasand marka sarı silis. Kum kodu 78

Hayvan seni gördüğünde gagasını birbirine vurup tak tak gibi bir ses çıkarıyorsa senin dikkatini çekmek istiyordur. Daha doğrusu yem vermeni ama asla öğün harici bir zamanda yem verme.

Kısaca hayvanda bir problem yok.

Son düzenleme:
Baloncuğu ağzından çıkarıyor ise bir nevi oyun amaçlı. Hayvan kendini meşgul ediyor. Bunu daha çok küçükler yapar.

Burundan çıkarıyorsa içine su kaçmıştır. Tıkalı olduğunda da ağzından su alıp burnundan çıkarırlar.

Su altında uyurken burunlarına su kaçmaması için burun ucunda hava kabarcığı tutarlar. Bu aynı zamanda sudaki titreşimleri de algılamalarını sağlar.

Tabanda silis kum yoksa al. Hayvan eşelenip vakit geçirsin. Vitasand marka sarı silis. Kum kodu 78

Hayvan seni gördüğünde gagasını birbirine vurup tak tak gibi bir ses çıkarıyorsa senin dikkatini çekmek istiyordur. Daha doğrusu yem vermeni ama asla öğün harici bir zamanda yem verme.

Kısaca hayvanda bir problem yok.
Tamamdır kumu temin edeyim. Evet ağzından çıkarıyor yaklaşınca kafasını da vuruyor dediğiniz gibi???? teşekkür ederim.

Geri