Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bana arkadaşlık edecek hayvan ne olabilir?

BrkGltkn86

Bronz 1 Üye
Merhaba arkadaşlar ;
Bana arkadaşlık edecek bir canlı arıyorum.
Ve annemi nasıl ikna edebilirim ?

Soyle soyleyeyim. Kaplumbaga bakmak kedi kopek bakmaktan daha zordur. Gerekli isi kuru alani su miktari her sey en ince ayrintisina kafar dusunulmeli. hagii hayvanin sana arkadaslik edecegini en iyi bilen kisi sensindir

kaplumbağam var 2 adet fakat onları elime alıp sevemem. annemde birza titiz. benim düşüncem hamster ama ikna edemiyorum.

Cvp: Bana arkadaşlık edecek hayvan ne olabilir?

İmkan dahilinde ise bana göre her zaman için hayvanlar arasında en iyi dost köpektir. Bakabileceğin bir bahçen var ise ve ailenin rızası, köpek beslemek bir başka oluyor.

Sorumlulugunu yerine getirmen çok zor olacagi için ve yaşini da gözönüne alarak uzaktan sevmeye devam etmeni tavsiye ederim
Çünkü alacagib hayvan ömrü boyunca sana muhtaç olacak bu sorumlulugu alabilecek misin
Daha erken bence

Arkadaşlar doğru söylemişler.Herşeyi açıklamışlar.Bana söyleyecek söz kalmamış.

bence de acele etme. ama alacağın zaman düşünmen gerekenleri söyleyeyim. alacağın hayvanı dışarıda sürekli gezdirebilecek misin; evde bakılabilir mi; bakım masrafları ne olacak. evde alerjisi olan var mı ? hayvanı seyahata çıkılması durumunda yanında taşıyabilme imkanın olacak mı ? kaplumbağalar bir dereceye kadar ama balıkları bir yere götüremezsin mesela; ebatları ne olmalı büyük mü küçük mü; uzun ömürlü mü kısa ömürlü mü olacak. yeterli bakım olanağı sağlayabilecek misin ? bunun gibi bir kaç soru daha sorman gerek. kaplumbağalardan dolayı biliyorsundur. hayvan bakımı özveri ve sorumluluk istiyor. bunları tam anlamıyla karşılayabilmek lazım. dahası aile eşrafından bir veya bir kaç kişinin de desteği olmalı. bazı hayvanlar sürekli ilgi ister. en önemlisi hayvanı almadan önce iyi tanımalısın. artılarını ve eksilerini; ne getirir, ne götürür gibi.

mesela hamsterı düşünmüşsün. bakımı kolaydır. fakat geceleri aktif olur. tekerleği çevirirken gürültü yapar. evde kimseyi uyutmaz.

Bir örnekte kuş almak. Papağan türleri cana yakındır. Ama evi kirletir vs diye sadece kafeste işkence çekecekse olmaz. Benim muhabbet kuşumun kapısı hep açıktı. Uyumak, yem yemek ve su içmek için kendisi girerdi. Ev halkı tamamen bu mantalitedeydi. Sadece misafir olunca kafese koyardık. Ki oda ilave kalabalığı sevmez bu durumdan rahatsız olmazdı.

Eger uygun şartlarda bakabilirseniz köpek derdim . Gercekten insanlardan daha iyi arkadas olabiliyorlar

Ne besleyecekseniz besleyin hayvanı almadan önce gerekli şartları sağlayın. Özellikle balık ve kaplumbağa alacaksanız akvaryumu, kara sürüngeni-amfibyum vs. alacaksanız teraryumu hazırlamadan canlı almayın. Sonra zor olur. Benim tavsiyem kedi. Bütçe varsa iran kedisi tavsiye ederim, harika bir tür. Köpek beslemediğim için onları bilmiyorum ama ben bu kadar cana yakın bir hayvan daha görmedim.

cnm arkadaşım bende aynı senin durumundayım annem titiz ve elimle sevebileceğim bir hayvan istiyoum köpek ve kediden umudu kestim çünkü askeri lojmanda oturuyoruz ve lojmanda kedi köpek beslemek yasak kuş düşündüm evde kuş hastası 2 yaşında bir kardeşim var ve kuşu öldürmeden sevebileceğinden emin değilim :ff::ff: bu yüzden kaplumbağayla bir süra yetineceğim hamster konusunu ele alırsak annem koktuklarını duymuş ve artık kararını verdi nuh diyor peygamber demiyor

Çok teşekkür ederim ama alacağım hayvana en iyi imkanı sağlayabilirim. Hamster istiyorum ve arastırdım koku falan olmazmış uygun taban malzemesi olursa ama yazın alabilirim zaten :) Annemi ikna edebileceğimden emin değilim annemi ikna etsem babamı ikna edemem :(

hamsterın kafesini düzenli olarak haftada bir temizlerseniz koku olmaz. koku idrar ve dışkıdan kaynaklı oluşuyor. bunun yanında kaloriferden uzak bir yerde konumlandırılmalı. bu hem hayvan açısından iyi olur sıcağın fazlası iyi gelmez hem de koku oluşumu az olur. talaş gazete veya evde bulunan eski paçavra bezlerden aşağı yukarı 4*4 ebatlarında kesilerek konması iyi olur. ve yuva şart. o zaman yuva dışına pislemez. uyuma, yem depolama ve tuvalet olarak kullanır.

Lütfen hayvan alacaksan da hevesin geçince bi kenara brakp sevginden mahrum etme
Kedi köpek kuş bunlar her zaman ilgiye muhtaçtr
Bence erken yine söylüyrm

Hem maddi hem manevi fedakarlıklar her hayvana göre değişir. Hayvanın ihtiyaçları ve nasıl bir yerde yaşaması gerektiğini iyi öğrenip hayvandan önce bunlar sağlandımı tabiki evde beslenebilecek her hayvan alınabilir. Köpeklerde hayvan karakteri ile sahip karakterise önemlidir. Örneğin sert türlerde kararlı sahipler bu hayvanlara sahip olmalı.

Onu açılmışken herkes için bunlarıda yazmak istedim.

Geri