Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Başıma gelenler

happyturtles

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar bugun öğlen suları pc de müzik dinlerken birden akvaryuma bakma gereği hissettim, 2 tane kaplumbağam var, birini suda gördüm öbürünü göremedim,strafordan arkaplan dağ yapmıştım ve filtre yeri bırakmıştım, filtrem dün bozulduğu için çıkarmıstım, diğer kaplumbağam o aralıktan girmiş ve köşeye sıkışmış. ve suyun içinde boğulmak üzereydi, elimi soktum yetiştiremedim,nasıl yapıştıysa dekorda sökülmedi tüm gücümü kullanmama rağmen,akvaryumu kaldırmam ve o an suyunu boşaltmam imkansızdı, malesef 60 lt akvaryumu patlatmak zorunda kaldım, neyse ki kurtardım,hemen sanayide camcıya gittim 120 litrelik bir akvaryum sipariş ettim,yarın alcam, baya masraf oldu bu yaramaz kaplus

Cvp: Başıma gelenler

Geçmiş olsun. İyi kurtarmışsınız kaplumbağanızı :) Yeni gelecek akvaryumunuz şimdiden hayırlı olsun :D

üzülmemek lazım her işte vardır bir hayır bakın avaryum seviyeniz bu sayede iki katını çıktı :)

yaramaza dikkat edin başını belaya sokmasın :)

teşekkür ederim, aynen bile bile lades oldu, aslında kacamasın arkaya diye taş ta sıkıstırmıstım ama bizimkini durduramamışım

Kaplumbağalar gerçekten çok meraklı hayvanlardır. Özellikle yavru kaplumbağalar boylarına bakmadan merak ettikleri her deliğe girip, herşey ısırmak isterler. Geçmiş olsun. Bu nazarlık olur inşallah, yeni akvaryumunz şimdiden hayırlı olsun :)

İyi ki cam parçaları kaplumbagalarınıza zarar vermemiş.. Patlatmaya cesaret etmeden keşke suyu boşaltsaymışsınız
Geçmiş olsun,yeni akvaryumunuz da hayırlı olsun :)

Geçmiş olsun korkunç bir olay nese her işte bir hayır vardır yeni akvaryumunuz hayırlı olsun

öyle vardır bir hayır, teşekkür ederim arkadaşlar

Geri