Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Başlangıç İçin Nasıl?

neofenin

Yeni Üye
RS 100 watt ısıtıcı 15TL
RS 200L/S Filtre 20TL
50*50*30cm akvaryum 70TL
Aushra lamba 10 TL

Acil bir yorum bekliyorum internet üzerinden alışveriş yapacağım. Eğer eksik gördüğünüz yerleri söylerseniz memnun olurum. Bu arada kaplumbağalarım 2 tane ve 5 ila 6 cm boyutlarındalar. Teşekkürler.

O akvaryum bu iki hayvanı ancak bu kış idare eder. Yaz başı kesin değiştirmeniz gerekir. Isıtıcı gücü uygun, ancak filtre bana zayıf geldi. Ampul sofy yani beyaz olmalı. Halojen yani parlak ampuller çok rahatsız eder.

Cvp: Başlangıç İçin Nasıl?

Dolphin marka bir filtre mi daha uygun olur yoksa sizce? Yada kaç L/S olmalı?

Dolphin kullanıp memnun olanlar vardı. Saatte 250-300 lt çeviren bir filtre uygun olur bence.

Dolphin şelale filtre kullanıyorum memnunum yalnız içine elyaf vs konmuyor. Konduğu takdirde su taşıyor

ben 100 litreye bunu kullanıyorum ve cok memnunum illa atman dolphin olmak zorunda deil fltre olsn yeter :) :) asian star ne kadar iyi bılmıyorum ama gınede aldım buyur resmı 30 tlye aldım

mailto:/2s85shu.jpg

mailto:/rua1iw.jpg

Akvaryumda yeterli kadar uzunluk varsa ben size bunu öneririm

mailto:/product_info.php?cPath=9420_9028_881&products_id=313601

Alttan su emip filtre malzemelerinden suyu temizleyip üstten fışkırtıyor. Seramik bioball elyaf ve süngerle dış filtre gibi olmasada şelaleden iyi dış filtreye de yakın bir temizlik sağlar. 1800 litrelik debili alın ki içine bolca malzeme koydugunuzda debisi düşücek böylece akvaryumunuzda kasırga yaratmamıs olucaksınız

Filtre alırken Emre'nin dediği gibi debinin yanında güç sarfiyatınada bakmanızı öneriyorum ben.

Örneğin Ata Beyin önerdiği filtre 19W.Benim dış filtrem 12W...

Çünkü kullanımda elektrik faturasına yansımaları emin olun fark ediyor.

Geri