Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Başlangıç İçin Tavsiye ve Önerilerinizi Bekliyorum

Mertsr

Yeni Üye
Herkese merhaba.
Birkaç gün önce kaplumbağa edinip boşta olan akvaryumda beslemeye karar verdim.
Şimdilik led ışıkla aydınlatıyorum, sıcaklık ortalama 24-27 derece arası. Dipte lav kırığı var fakat sürekli eşeleyip dağıtıyorlar.
Kuru alan olarak çay taşlarından bir nokta yaptım.

Rose marka yem ile günde 1 kere besliyorum, yaklaşık olarak kafalarının hacmi kadar yem veriyorum.

Güzel bir yaşam alanı sağlamak için neler yapmam gerekiyor? Çeşit ve seçenek bol gördüğüm kadarıyla. Henüz çok küçükler ve onlara ideal bir ortam oluşturmak istiyorum.
Birde bu çocukların türleri ve cinsiyetleri nedir acaba?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• 20240602_203749.jpg
    20240602_203749.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 37
  • 20240602_205726.jpg
    20240602_205726.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 37
  • 20240602_205743.jpg
    20240602_205743.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 37
  • 20240602_205819.jpg
    20240602_205819.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 38
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvanların cinsiyeti 10 cm kabuk boyu civarı belli oluyor.

Altbağalarının resimlerini atabilir misiniz?

Led ışık olmaz ya klasik akkor 40 watt armut ampul yada 42 W halojen armut ampul alacaksınız. Su 28 kuru alan ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak. Bu konuyu inceleyin.

Suyu filtre üstüne kadar yükseltin motoru su soğutuyor. Aynı şekilde derecede tamamen su içinde olmalı.

O çakıl taş ve özellikle testiyi çıkarın.

Bunlar göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Taş ise soğukluk verir.

Tabanda sarı silis kum kullanıyoruz. Hayvanlar eşelenip vakit geçirir. Hazımsızlık çekiyorsa kum yiyerek rahatlar aynı zamanda bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Sürtünüp bacaklarındaki eski derileri ve altbağasındaki eski plakaları atarlar.

Kuru alan için bu konuyu inceleyin.

O yemi duymadım. Hayvanlar ufak tropicak axolotl ve sera, tetra, dajana markaların birinin gammarusunu alın. Axolotl atakan petshopta satılıyor.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün besleriz sonrası tek öğüne düşeriz. Sabahları stick yemi akşam gammarusu verin.

Foruma hoşgeldiniz.

Led ışık olmaz ya klasik akkor 40 watt armut ampul yada 42 W halojen armut ampul alacaksınız. Su 28 kuru alan ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak. Bu konuyu inceleyin.

Suyu filtre üstüne kadar yükseltin motoru su soğutuyor. Aynı şekilde derecede tamamen su içinde olmalı.

Bunlar göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Taş ise soğukluk verir.

Tabanda sarı silis kum kullanıyoruz. Hayvanlar eşelenip vakit geçirir. Hazımsızlık çekiyorsa kum yiyerek rahatlar aynı zamanda bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Sürtünüp bacaklarındaki eski derileri ve altbağasındaki eski plakaları atarlar.

O yemi duymadım. Hayvanlar ufak tropicak axolotl ve sera, tetra, dajana markaların birinin gammarusunu alın. Axolotl atakan petshopta satılıyor.

8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün besleriz sonrası tek öğüne düşeriz. Sabahları stick yemi akşam gammarusu verin.

Çok teşekkür ediyorum <3<3

Foruma hoşgeldiniz.

Söylediklerinizi yaptım. şuan tek eksiğim ışık onu da kısa sürede tamamlayacam. yem yemelerinde bir problem yok fakat verdiğim yeşilliklere hiç dokunmuyorlar, bunun için ne önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• 20240603_190709.jpg
    20240603_190709.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 20240603_190717.jpg
    20240603_190717.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
  • 20240603_195345.jpg
    20240603_195345.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 17
Bu boyda protein ağırlıklı beslenirler. Bitkisele geçiş 7 cm kabuk boyu sonrası olur.

Evet bana da altbağa çok farklı geldi ne cinsi acaba 😊

İkisi de res. Yalnız sarı renk hakim olanı önce yellow belly sandım ama rio grande red eared slider. Menşei güney amerika ama buraya kadar nasıl düşmüş anlamadım.

İkisi de res. Yalnız sarı renk hakim olanı önce yellow belly sandım ama rio grande red eared slider. Menşei güney amerika ama buraya kadar nasıl düşmüş anlamadım.
Benimki küçükken böyleydi şimdi çok farklı, ne kadar değişiyor hayvandan hayvana 🙏🏻

Ekli dosyalar

• 20230319_002028_Original.jpeg
    20230319_002028_Original.jpeg
    494.8 KB · Görüntüleme: 9
10 cm kabuk boyu civarı belli olur.

Geri