Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

batmayan mango kökü:)

soprano1982

Bronz 3 Üye
merhaba

daha önceki başlıklarda bahsetmiştim..batmayan bir mango köküne sahibim. Yaklaşık 4*5 kere kaynattım:) 1 hafta su dolu kapta üstüne basınç yaparak beklettim:) 4-5 gündürde akvaryuma attım ama hala batma yok yüzüyor:) nys 2 tarafınında fotosunu yüklüyorum şimdi. forumdan bir kaç arkadaş akvaryum silikonu alıp bir taşa yapıştırıp öyle koy demişti:) yalnız ben düz bir taş bulamadım ama güzel bir mermer aldım. sorum ise 2 tane:) öncelikle mermer olurmu?onuda kaynatıyorum dimi steril olsun diye? bide mermer silikonla yapışır dimi köke?
2.sorum ise kökün hangi tarafını yapıştırayım,yani üst kısım neresi olsun?

ayrıca cem abi zülfikara devit uygulamaya başladık dün akşam ama 14cm için 2 damla sanki az geldi gibii? bir de 2 tarafınada yapacağız değilmi??
mangrow kökü

Moderatör tarafında düzenlendi:
Deviti afaki söyledim uygun miktarı sen belirlersin. Yalnız kırkpınar güreşçisine de çevirme hayvanı sonuçta kalanı sileceksin.

Mermer olmaz. Traşlanmış ise başka; silikonla yapıştırmanında bir anlamı yok. Sonuçta hayvan bu şekilde de kullanamaz. Yüzüyorsa yüzsün en azında yüzeyde hayvan tutunup hem dinlenir hem uyur. Zamanı bilemem ama illaki batacaktır. Sıkı lifli olduğu için su geç nüfuz edecektir.

Cvp: batmayan mango kökü:)

Abi ayni batmama sorunu bizdede var benimkinin ortasina kucuk L sekline benzer bi tas koydum tam orta kismina bi muddet idare ediyor sonra havaya kalkıyor ben alali 2.hafta bitti 3.haftaya gireceğim ne yapabiliriz? dipde durmasi icin silis kum tutarmi onu dipde akvaryumda 3 kilo vardi bugun 10 kilo daha siparis verdim.

Yukarıda yazdığım gibi devam et.

Anladim abicim .ama kacarsalar diye akvaryumdan korkuyorum ondan sordum????

Üstüne çıksalar kök o şekilde durmaz. Sadece tutunabilirler.

Anladim abicim .allah razi olsun bilgilendirdigin icin...

Geri