Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bay Tarçın Bayan Kahve Nanecik ve Limoncuk için beslenme önerileriniz

oldscout

Taç 3 Üye
Benim Bay Tarçın ve Bayan Kahve çifti ile Nanecik ve Limoncuk'u linkinden biraz tanıyorsunuz.

Serra reptil (carnivor) ve Serra raffy I yı devamlı olarak veriyorum. Arada Pets Family Turtle Stick içeriğini ingilizceyi iyi bilmediğimden kutu üzerinden alıntı yaparak yazıyorum (High Class Fish Meal, Wheat Meal, Afafa Powder, Soya Meal, Fish Oil, Lecitin Calcium Carbonate, Cereals, Spirulina, Multivitamins And Supplement Trace Mineral.) bulunan yemi veriyorum. Yaklaşık haftada bir yemlerini özellikle raffy I yı Biyo TortviT ve Deep fix ile ıslatıp veriyorum.

Anladığım kadarıyla şu anda kullandığım yemler Nanecik ve Limoncuk için ideal olanlarmış. Benim Bay Tarçın ve Bayan Kahve için önerebileceğiniz yem/yemler hangileridir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer kapluşlarınız genç ise genel olarak et yani protein ağırlıklı, yetişkin iseler genel olarak bitkisel ağırlıklı beslenirler...Ama bu hiç et veya sebze yemeyecekleri anlamına gelmez.Yetişkin kapluşlara Sera Raffy Vital'i önerebilirim.Genç kapluşlar için de Sera Raffy I ve Raffy P olabilir.Ama arasıra karışık verebilirsiniz...

Bakın bu konuda çeşit çeşit menüler var.Oradaki menülerden yararlanabilir ya da kendinizinkini yazdığınızda fikir alabilirsiniz.Size cevabımı oraya saklıyorum.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın Tarçın;

Benim haytaların menülerini sizlerle paylaşmıştım. Önerinizi şimdi alsam....

Kusuruma bakmayın , yaşlı gözlerim koca mesajınızı görmez olmuş.:)Hemen kendi mesajımı siliyorum.

Geri