Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bazı Yemler Ve İçerikleri

Arkadaşlar Şimşek'le birlikte tecrübesiz olduğum için ana yem olarak kullanılmaması gereken protein oranı çok yüksek bir yem aldım; Sera - raffy l Gammarus.

Bende bulunan bu yemin ana beslenme için kullanılmaması öneriliyor, sizde bu yemin yanına alacağım yeni yem ne olmalı ana yem olarak kullanmam için? Yine protein ağırlıklı bir şey almak doğru olmayacaktır sanırım.

tetra reptomin ya da sera raffy p kullanabilirsiniz ana yem olarak.

Bebek kapluşlar özellikle protein ağırlıklı beslenmelidir. Ancak bunun yanında vitamin ve mineral de içermelidir verilen yemler. Bunun için sera raff p uygun. Sizin aldığınız yem ek yemdir. İki güne bir verebilirsiniz.

Anlıyorum sanırım kullandığım yem protein ağırlıklı olasının yanında vitamin yönünden biraz zayıf. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, şu an kullandığım yemi yan yem, ana yem olarak da daha çok vitamin içeren bir yem kullanacağım.

Şimşek Sera'nin kutusuna alıştığına göre, raffy p alırım sanırım.

Protein, karbonhidrat, vitamin, mineral içermeli ana yem. Karidesi günlük verirseniz kabuk deformasyonu piramitleşme hatta kabukta ayrılmalar olabilir.

Çok teşekkür ederim, siteyi bulmadan önce almıştım, neyse ki hatamdan çabuk döneceğim. Şunu söylemek isterim, Pet Shop'daki kişilere kaplumbağa konusunda asla güvenmeyin arkadaşlar.

Hayır hata değil gün aşırı sera raffy ı verebilirsiniz. Kaplumbağalar karidesi çok sever azı karar çoğu faydasız hatta zarar bir yem :)

Sera Raffy Mineral i ana yem olarak kullanabilir miyim ? Bir sorun olur mu ? Yoksa gün aşırı mı vermeliyim ?

Ek yem olarak kullanmanız daha doğru olur.Gün aşırı ana yemle dönüşümlü kullanabilirsiniz yavru kapluşlarda.

Cvp: Bazı Yemler Ve İçerikleri

ben tetrayı kullanıyorum önceden sanyuyu kullanıyordum artık sanyuyu bulamıyorum sizce sanyuyu nerede bulabilirim istanbulun neresinde artık bizim buradaki petshopdakilerde yok.

tetra sanyu dan çok daha iyidir tetrayı kullanmaya devam edin bence :)

Sera kulanıyorum sadece ben diğerlerine fazla güvenmiyorum.

Arkadaşlar bizde 3 adet 25-30 cm lik kapluş var, yemler oldukça pahalı, jbl novo tabs bitkisel içerikli tablet yem versek olur mu dersiniz?

Bunu kullanmakta ki amaç eğer düşük protein ise yanlış olur.
Bitkisel olabilir ama protein oranı %44 görünüyor.
O boyutta ki kaplumbağaları devamlı bu kadar yüksek proteinle beslemek ne kadar doğru olur emin değilim.

3 kapluş sera raffy I almalısınız buda ek yemdir haftada 1 verebilirsiniz aslında büyük kapluşları bitkisel beslemek gerekiyor bunun için sera reptil herbivor gerekli sera raffy p yerine bunu alın bence jbl nano tabs balılar içindir.

jbl agil için ne düşünüyorsunuz?

Geri