Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bebek odasında akvaryum zararlı mı?

remsemiles

Altın 2 Üye
Arkadaslar merhaba, yeni yapılan akvaryumu 9 aylik kizimin odasina koysam sorun olurmu. Ustu acik buhar yapar bebege zarar verir dediler. Bu konuda bilgisi olan varmi

baslik bebek odasi olacakti ama nasil degistirecegimi bulamadim

Cvp: Beek odasında akvaryum zararlı mı?

Bişe Olmaz Sanıyorum ya.

Bebek odasının nem oranlarını bilmek gerekir. Bunu çocuk doktoruna sorabilirsiniz. Neticede akvaryum oda içinde nem oluşturuyor.
Tabi filtre sesi, hayvanın sudaki çırpınma sesleride bebeği uyandırabilir. Bence bu yöndende pey iyi olmaz gibi.

Havadan buşalmaz ama akvaryum bebek yatağına ne kadar uzakta olacak. Kaplumbağa su sıçratıpta damlanın biri bebeğe kadar gider mi? Salmonella havadan geçmez ama su damlasıyla ne olur bilemem.

risk alınmamalı. sonuçta bu bebek, "her yönden" savunmasız, kesinlikle bir sorun olur demek yanlış ama dediğim gibi risk almaya değmez.

RE: Beek odasında akvaryum zararlı mı?

KESİNLİKLE BEBEK ODASİNA KOYMAYİN.

Ayni odada 1 sene gecirdigim akvaryumlarimi dun kapali balkona tasimak zorunda kaldim.

Sebebide bende alerjik astim cikarmalari oldu.

Kimsenin asla yattigi odaya koymamasi gerekiyor akvaryumu heleki bebek odasina asla.

Yazlari buharlasan suyu soluyorsunuz. Otesi yok. Akvaryum ne kadar hijyenik olursa olsun sonucta o havayi solumaniz sizi astim yapiyor. Ornek olarak ; ben :)

ay benimde odamda var akvaryumda napmalıyım başka bir yere taşıyamam ama yer yok güzel gözükmez diyo annem ve koyucak yer yok başka evde benim odamda duruyor gerçekten astım yapar mı?

Bunyeden bunyeye degisiyor tabiki. Mesela Arzu yani Zencefil nickli arkadas senelerdir ayni odada fakat bir sikinti yasamadi. Yinede bence buyuk risk. Uyurken akvaryumun ustunu orterseniz en azindan buharlasmayi daha az solumus olursunuz.

Geçmiş olsun. Sigara falan kullanıyor musun? Veya odanda halı vs var mı?

Hali yok ve evet kullaniyordum ama yapilan testler sonucu malesef akvaryumdan oldugunu anladik :) Hatta bayagi deney yaptik akvaryumlu odada uyudum akvaryumsuz odada uyudum kusum ve kedim var onlarlada ayni deneyleri yaptik ve akvaryumdan oldugunu anladik :)

Çok ilginçmiş gerçekten. Yalnız alerjik astım çıktıysa büyük ihtimalle akvaryum buharını solumadığın zaman düzelecektir. Kronikleşirse kötü. Tekrardan geçmiş olsun Ecem :)

Cvp: Bebek odasında akvaryum zararlı mı?

Çok geçmiş olsun ecem hanım...
Bende akvaryumlu odada uyuyorum ama üstümü kapağıyla kaptıyordum.Ayrıca camda açık oluyo genelde... Yani içerisi biraz hava laıyodu...
İyi ki kapağı kapatıyormuşum...

Geri