Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ben de kapluş aldım! Paylaşım ve Sorularım...

suyun buharlaşması gayet normaldir zaten 28derece gibi sürekli sabit bir sıcaklıkta kaldığından dolayı buharlaşma oldukça fazla olmaktadır bir kaç günde..

akvaryumunuzun büyüklüğü, kullandığınız filtrenin türü ve kapasitesi, kaplumbağa boylarınız ve kullandığınız yemler hakkında bilgi verebilirseniz ne yaklaşık ne kadar zamanda bir su değişimi yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olabiliriz.. tüm bunlar suyun kirlenme süresine etki etmektedir..

bitki ve dip malzemesi ise tamamen size bağlı isterseniz koyabilirsiniz..

camdaki kireç izini ise bulaşık telleri ya da süngeri ile yavaşça ovarak temizleyebilirsiniz o da çıkarmak için etkili bir yöntemdir..

taşıma konusunda ise özellikle yazın kaplumbağalarınızın sağlığı için taşımanızı tavsiye etmem zaten sıcak havadan dolayı da oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir.. kısa süreli mesafelerde taşıma kabında az miktar suyla taşıyabilirsiniz fakat uzun mesafelerde sağlık açısından sorunlara neden olabilir.. umarım yardımcı olabilmişimdir..

tekrar merabaa :)

size son durumla ilgili bilgi vermek istedim..

artık kapişler ben odaya girince kaçışmıyolar bana doğru gelmeye calışıyolar. kuru alandaki ışığı açtımmı çıkıp güneşleniyolar ayaklarını gere gere, yemeklerini elimden yiyolar, elimi bazen böyle akvaryuma sokmam gerekiyo meseka filtreyi düzeltmek falan için, bunlar kaçışmak yerine elime elime gelip kokluyolar ve kafalarını sudan cıkarıp bana bakıyolar. kafamı akvaryumun içine dogru baya bi yaklaştırdım gecen gün, bitanesi geldi kafasını cıkardı, burnumu kokladı kokladı ve küçük tatlı bi ısırrık attı =)

bikaç tane de foto cektim görün diye ada ve su'yu.

hepinize sevgilerr...

Geri